Makale Yaz Para Kazan – Günde 1.500 Lira Kazanın!

Yazmak sizin için de bir tutku mu? O zaman doğru yerdesiniz. Çünkü uzun yıllar süren yazı yazarak para kazanma serüvenimden örnekler vererek size sevdiğiniz işi gelire dönüştürmeyi anlatacağım. Eğer siz de makale yaz para kazan sistemindeki detayları merak ediyorsanız sektöre ait tüm bilgiler burada!

Makale yazarak para kazanmak isteyenler için Dolar ile kazanç sağlayabileceğiniz en güvenilir sitelere yazımda yer verdim. Yazı başına 1.500 Lira karşılığında Dolar kazanabileceğiniz ya da yerli siteler üzerinden düzenli birçok iş alabileceğiniz yerleri inceledim. Geç kalmadan makale yaz para kazan sistemine daha yakından bakalım…

makale yaz para kazan

Makale Yaz Para Kazan Nedir?

Günümüzde internetten para kazanmanın birçok yolu vardır. Logo tasarlamaktan sesinle para kazanmaya, yayın açmaktan satış yapmaya kadar birçok farklı yol yer almaktadır. Sayısız örnekle çoğaltabileceğimiz bu kazanç yollarından bir tanesi de makale yaz para kazan sistemidir.

Makale yazarak para kazanmak, birazdan detaylarını da vereceğim aracı siteler üzerinden yazı başına ücretlendirmeyle kazanç sağlama yoludur. Bu sitelerde yayınlanan ilanlar ile sizden talep edilen konularda yazı yazarak para kazanmanız veya sürekli bir anlaşma ile düzenli yazılar teslim etmeniz beklenmektedir.

Şimdi makale yaz kazan işinin detaylarına daha yakın bakalım…

makale yazarak para kazanma siteleri

Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri – 25 Site Önerisi

Son zamanların en popüler işlerinden birisi de ücretli makale yazdıran siteler ile kazanç sağlamaktır. Makale yazıp para kazanmak isteyenler için dilediği yerde dilediği saatte gelir sağlamak oldukça keyifli bir iştir.

Makale hizmeti veren siteler ve freelance makale yazarlığı aranılan platformlarda her zaman bir ihtiyaç vardır. Makale yaz kazan sistemiyle siz de istediğiniz kadar bu aracı siteler üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Tabii en önemli konulardan birisi de güvenilir makale yazma sitelerinin hangileri olduğudur…

Güvenilir, en çok kazandıran ve düzenli iş akışı olması temel öncelikleriniz olacaktır. Ben de size en iyi siteleri tek tek inceleyerek sıraladım. İşte makale yazarak para kazanma siteleri 2023 güncel listesi şunlardır;

 1. Upwork
 2. Fiverr
 3. Freelancer
 4. Copyhackers.com
 5. Bionluk
 6. R10
 7. Armut.com
 8. Makaleyaz.net
 9. Makalehizmeti.com
 10. Sadeceon.com
 11. Yazkazan.com.tr
 12. Acilmakale
 13. Yazankazanir.net
 14. Yazkazan.net
 15. İcerik.net
 16. İcerikguru.com
 17. Pakicerik.com
 18. Freshbooks.com
 19. Doctorofcredit.com
 20. Mirasee.com
 21. iWriter
 22. Textbroker
 23. Incomediary.com
 24. Dailyworth.com
 25. Grow.acorns.com

Yazı yazarak para kazandıran siteler içerisinde birden fazla seçenekte üyelik oluşturarak siz de kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Zaman içerisinde hangi sitelerde size uygun yazılar yer almakta ve daha çok nasıl kazanç sağlayacağınızı da öğreneceksiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri Kazançları

Yazı yazarak para kazanma siteleri içerisinde en çok para kazanabileceğiniz platformları sizler için bu kısımda kazanç detayları ile sıraladım. İşte kazancı en yüksek olan, güvenilir makale yazma siteleri;

Upwork Makale Yazarak Para Kazanmak İçin 1 Numara

Eğer güvenilir ve yüksek kazançlı işler arıyorsanız, Upwork makale yazarak para kazanmak için şüphesiz en iyi seçenek olabilir. Makale yaz para kazan sisteminde yurtdışına iş yapmak için ve dolarla kazanç sağlamak için en iyi sitelerden birisidir. Makale başına 25 Dolar ile 250 Dolar arasında kazanç sağlamak mümkündür.

Makale Yaz Para Kazan Sitesi: Fiverr

Fiverr web sitesi makale yaz para kazan siteleri içinde en köklü ve en çok kazandıran platformlar arasındadır. Yabancı kuruluş olan sitede 15-20 Dolardan 200 Dolar üstünde rakamlara kadar parça başına iş alabilirsiniz. Eğer ki İngilizceniz iyi seviyede ise bu siteler size yüksek kazançlar sağlayabilir.

Yaz Kazan Sisteminde Öncü: Freelancer

Yaz kazan işinde ilk iki önerim kadar bu önerim de size yüksek kazançlar sağlayacak bir sitedir. Freelancer web sitesi dünyanın birçok yerinden freelance yazar veya diğer meslek gruplarının iş başına ücret aldığı bir platformdur. Yazı başına 20 Dolardan 200 Dolara kadar farklı işler yer almaktadır. Ancak bu sitede yabancı merkezlidir ve İngilizce başta olmak üzere diğer yabancı diller ağırlıklıdır.

Yazı Yazarak Para Kazanmak İçin Yerli Site: Bionluk

Makale yaz para kazan sitesi için önerdiğim ilk üç platform yurtdışı merkezlidir. Ancak yerli bir site arıyorsanız yılların en köklüsü olan Bionluk tam size göre! Burada bir üyelik oluşturarak kolaylıkla yazı işi alabilirsiniz. Ücretlendirmeleri 100 kelimede 7 ile 15 Lira arasında değişmektedir. Ortalama olarak bin kelimede 100 Lira gelir sağlamaktadır.

Bilgisayarda Yazı Yazarak Para Kazanmak Mümkün!

Günümüzde birçok kişi evden çalışarak pc başında para kazanmaktadır. Bu kişilerin bazıları maaşlarını bu sistemle kazanmakta kimileri de evde ek iş olarak yapmaktadır. İşte günümüz işleri arasında bilgisayarda yazı yazarak para kazanmak da bu kazanç yollarından birisidir.

Online metin yazarlığı ile para kazanmak için tek yapmanız gereken bir bilgisayar ve sizin düşünceleriniz… Web siteleri, oyun platformları, blog siteleri veya sözlük ortamlarında yazı yazarak yerli sitelerde bin kelimede 100 lira, yabancı sitelerde ise 50 Dolar kazanmak mümkündür. Eğer ki yabancı diliniz var ise ortalama olarak dolar bazında 1500 lirayı bir günde kolayca kazanabilirsiniz…

Eğer siz de yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız yapabileceğiniz alternatif yollardan birisi de ödev yap para kazan sistemidir. Yazıyı okuyarak ek gelir yolları kazanabilirsiniz.

Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanmak

Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanma

Yazı yazarak para kazanmanın diğer bir seçeneği de dergilere yazı yazarak para kazanmaktır. Ancak yazı işinde henüz birkaç senelik geçmişiniz varsa bu yöntemle kazanç elde etmeniz biraz zor olabilir. Çünkü dergiler kalemi güçlü, çok okunacak yazarlar veya tanınmış kişilere yüksek ücretler ödemektedir.

Ancak yine de online veya basılı dergilere birkaç yıllık yazar olarak da başvurabilir ve buradan gelir sağlayabilirsiniz. Dergilerin bir kısmı gönüllü yazarlık ile yazar kadrosu açmakta bir kısmı da yazı başına ücret ödeyerek bünyesine yazar katmaktadır.

Bu ücretler genellikle 100 kelimesi 10 ile 15 lira arasında değişmektedir. Yani bin kelimelik bir makale yazarak 150 lira kazanabilirsiniz. Eğer ki dergide çok okunan bir yazar olursanız ve kaleminiz kuvvetliyse bu rakamın elbette üstünde ücretler kazanabilirsiniz.

İngilizce Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yaz para kazan işinde kazancınızı ikiye hatta üçe katlamak ister misiniz? Eğer ki iyi seviyede İngilizce bilgisine sahipseniz bu mümkün! İngilizce makale yazarak para kazanmak istiyorsanız baştan söylemeliyim ki kazançlarınız en az 2-3 kat fazla olacaktır.

Eğer ki iyi bir makale yazarıysanız da bu işte çok iyi işlerle de karşılaşabilirsiniz. Yazı başına ücretle, freelance makale yazarak veya yarı zamanlı olarak birçok iş seçeneği ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Çeviri Yaparak Makale Yaz Para Kazan

İngilizce veya bir başka yabancı diliniz varsa yapabileceğiniz işlerden birisi de çeviri yaparak makale yazmaktır. Makale yaz para kazan sisteminde ne kadar çok dil bilirseniz kazanacağınız kazanç da o kadar fazla olacaktır.

Özellikle İngilizce dışında bildiğiniz her ekstra yabancı dil yazarak para kazanma işinde size yüksek gelirler sağlayacaktır. Almanca, Rusça, Flemenkçe, Fransızca gibi dillerde çeviri yapıp makale yazabiliyorsanız birkaç sayfalık yazıda 250-300 liradan fazla kazanabilirsiniz.

Eğer internet üzerinden kazanç sağlama yollarından birisini öğrenmek istiyorsanız link kısalt para kazan yazımıza göz atabilirsiniz.

Kitap Özeti Yazarak Para Kazanmak

İster evde ek iş niyetiyle isterseniz de geçiminizi sağlamak amaçlı yazı yazın bu işte birçok alternatifi değerlendirmelisiniz. Makale yaz para kazan işine ek olarak dergiler, yayınevleri, gazeteler veya ajanslar olmak üzere birçok seçenekte kalemizi güçlendirmelisiniz. Bu seçenekler arasında kitap özeti yazarak para kazanmak da önemli bir seçenektir.

Bu konuda iş bulmanız için seçenekler makale yaz para kazan siteleriyle aynıdır. Bu sitelerin bazılarında freelancer yazı yazarak para kazanacağınız bazı müşteriler yer almaktadır. Bu platformlarda ortalama olarak 1000 kelimesi 250-300 liraya kitap özeti yazabilirsiniz. Fakat kitabın türü, kalınlığı ve zorluğuna göre bu rakam daha artabilmektedir.

Bonus: Akademik Makale Yazarak Para Kazan

Şimdi size bir bonus bilgi vereceğim! Makale yaz para kazan sisteminde en çok kazanç sağlayabileceğiniz iş, akademik makale yazarak para kazanmaktır. Akademik makaleler, belirli bir bilgi birikimi, akademik yazım kuralları, literatür takibi gibi temeller gerektirdiği için kazançları da bir hayli yüksek olmaktadır.

Akademik makale yazdırmak isteyenler bu konuda makale başına birkaç bin TL bile ödeyebilmektedir. Bu rakamlar tabii makalenin konusu, uzunluğuna göre değişecektir. Ancak akademik yazılarda kazançlar normalin 7-8 katına kadar varmaktadır. Eğer ki siz de ben bunu yapabilirim diyorsan en kazançlı yöntemlerden birisi bu olacaktır.

Tavsiye Yazı: Yorum Yap Para Kazan

Hikaye Yazarak Para Kazanma Siteleri

Hikaye yazarak para kazanma siteleri arasında büyük platformlar yer almaktadır. Eğer ki hikaye kurguculuğunuz yüksek ise siz de bu platformlar üzerinde yazı yazarak çok para kazanabilirsiniz. Burada tek yapmanız gereken çok okunacak hikayelerinizin olmasıdır…

Hikayelerinizi yayınlayabileceğiniz siteler/platformlar başlıca şunlardır;

 • Amazon Kindle
 • Google Books
 • Wattpad
Tebrik Kartı Yazarak Para Kazanmak Gerçek Mi?

Tebrik Kartı Yazarak Para Kazanma

Yazı yazarak para kazanmak isteyenlerin aradığı işler arasında birtakım asılsız bilgiler de yer almaktadır. Tebrik kartı yazarak para kazanmak gibi bir sektörün ciddi olarak bulunması güçtür. Son zamanlarda bu konuda internet üzerinde çok sayıda kirli bilgi dolaşmakta ve yanlış bilgiler dolaşmaktadır.

Eğer ki makale yaz para kazan sistemi gibi gerçekçi bir işle ilgilenmek istiyorsanız tebrik kartı yazarak para kazanabileceğiniz gibi yanlış bilgilere itimat göstermeyiniz. Güvenilirliğini kanıtlamış, köklü makale siteleri ile iletişime geçerek kazanç yolları sağlamanız tavsiye edilmektedir.

Makale Yazma Sitelerine Alternatif Çözümler

Makale yazma sitelerine alternatif çözüm arayanlar için birkaç yol daha vardır. Bu öneriler ile makale yazmaktan çok daha fazla kazanabilirsiniz. Çünkü bu önerilerim aracısız ve doğrudan kazanca ulaşmanızı sağlayacak. Yazı yazarak para kazanmanın alternatifleri başlıca şunlardır;

 • Linkedln ve iş bulma platformlarından yayınlanan metin yazarı ilanlarına başvurmak,
 • SEO metin yazarlığı ile ajanslara yazı başına ücretlendirmeyle başvurmak,
 • Blog sitesi kurarak gelir sağlamak,
 • Kendi siteniz üzerinden insanların size ulaşmasını sağlayarak metin yazarlığı hizmeti vermek,
 • Reklam ajansları ile irtibata geçip freelance veya hibrit işler almak,
 • Yayınevlerinin redaktör – yazar kadrolarında yardımcı olarak hizmet vermek

Eğer ki bu yöntemlerden bir veya birkaçını denerseniz makale yaz para kazan işinde siz de iyi bir yer sahibi olacaksınız. Bu işte tek yapmanız gereken istekli, sabırlı ve dinamik olmak.

Makale Yazarak Para Kazanmak Dolar İle Gelir Sağlama Yolları

Eğer ki İnternette yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız en çok gelir sağlayacağınız yöntem yabancı sitelerden faydalanmaktır. Blog yazarak para kazanmak isteyenler de bu yabancı siteler aracılığıyla İngilizce makale yazarak Dolar ile kazanç sağlayabilirler.

Yazı başına ücretlendirmeyle yabancı makale yazma sitelerinden en kazançlı iş olacağına yukarı değinmiştim. Upwork, Freelancer, Fiverr veya Copyhackers gibi siteleri öncelikli olarak kullanmanız size Türkçe’den 20 kat daha fazla gelir sağlayacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanma Yorumları

Yazı yazarak geçimini sağlamak birçok kişi için bir tutku meselesidir. Metin yazarlığı yaparak para kazanmak zevkli ve kaliteli bir iştir. Bu işi ister freelance yazarlık yaparak ister kadrolu yazar olarak yapın kendinizi her zaman geliştirme fırsatınız olacaktır. Farklı farklı konu türlerinde yüzlerce yazı yazarak her konuda az veya çok bir bilgi edineceksiniz.

Bazı zamanlarda odaklanmak zor da olsa bu işe adım atınca odaklanmaya ve kelimeleri kolayca sıralamaya alışacaksınız. Bir süre sonra da yazı yazmak size çok basit bir iş olarak gelecek ve bundan keyif alarak sürdüreceksiniz. İşin en güzel kısmı da metin yazarak para kazanmak işinin keyfine varmaktır…

makale yaz para kazan işinde sıkça sorulan sorular

Makale Yaz Para Kazan İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Makale yaz para kazan sistemiyle gelir sağlamak isteyenlerin en çok merak ettiği soruları güncel cevaplar eşliğinde sıraladık. Makale yazarak para kazanmak isteyenler için işte o soru ve cevaplar…

Makale yazmak pasif gelir kazandırır mı?

Makale yazarak para kazanmak bir pasif gelir yöntemi değildir. Pasif gelir mantığında yaptığınız işin düzenli olarak gelir akışı sağlaması lazımdır. Ancak makaleler bir kez satılarak gelir sağlanır.

Hangi konularda makale yazmak daha çok kazandırır?

Makale yazıp para kazanmak istiyorsanız öncelikle hangi konularda daha yetenekli olduğunuzu keşfetmelisiniz. Hangi branşlarda yazabilme yeteneğinizi var ise o alanlardaki metinlere yönelmelisiniz. Bu zaman içerisinde ortaya çıkacağı için her dalda yazı yazarak kendinizi tanımalısınız.

Günde kaç kelime makale yazabilirim?

Yazı yazarak gelir sağlamak istiyorsanız günde bin kelimenin üstünde bir performans göstermeniz gerekecektir. Profesyonel bir metin yazarı günde 3 bin kelime sınırını aşmaktadır. Elbette bu rakam sizden istenilen yazının türüne ve zorluğuna göre değişecektir. Ancak ortalama 1500-2 bin kelime aralığında yazmak size iyi bir kazanç sağlayacaktır.

*blog yazarak para kazanmak

Yorum yapın