Müzik Dinleyerek Para Kazan – Pasif Gelir Sağlama Yolu

Kesintisiz müzik dinlemek için günümüzde birçok platforma para ödüyoruz. Peki müzik dinleyerek para kazanmanın da mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Bunun için yapacağınız şeyler çok basit; seçeceğiniz siteye üye olmak ve ilgi alanınızı yansıtan bir profil oluşturmak. İşte hepsi bu kadar!

Eğer siz de başlangıç seviyesinde bile aylık 2-3 bin Lira ek gelir sağlayabileceğiniz bu yöntemin adımlarını öğrenmek istiyorsanız yazımızı dikkatle okuyun! O halde sizi daha fazla bekletmeden bu platformların müzik dinleyerek para kazanma yollarını birlikte inceleyelim.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Yolları

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Yolları

Günümüzde pasif gelir sağlama yolları arayanlar veya evde ek iş yapmak isteyenler internet üzerinden çeşitli yöntemler denemektedir. Bunların başında da tabii ki kolay ve yüksek kazançlı olması hedeflenmektedir. İşte müzik dinle para kazan sistemi de bu kazanç yolunu arayanların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.

Aşağıda detaylarıyla inceleyeceğimiz her bir platformun kendine has yöntem ve talepleri mevcut. Şimdi bu platformlarda müzik dinleyerek para kazanmanın yollarını detaylıca inceleyelim.

Müzik Bloğu Açın

Blog yazmak, bir hayli zaman ve emek isteyen bir iş olduğundan müzik dinleyerek para kazanmanın zorlu yollarından biri olarak belirtilebilir. Müzik blogunda başarılı içerikler oluşturabilmek için öncelikle müzik türüne karar vermelisiniz.

Seçtiğiniz müzik türüne ait yeni çıkan albüm ve sanatçılar, popüler parçalar üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Buna ek olarak; konser ve canlı performans duyuruları ile mekan önerilerinde bulunabilirsiniz. Böylece blog içerikleriniz sayesinde ek olarak reklam ve işbirliği geliri de elde edebilirsiniz.

Hemen oku: Al – sat yaparak para kazanma

Şarkılara Puan Verin

Şarkı dinleyerek bu şarkılara puan verip oylayama yapabileceğiniz ve bir yandan da bu işlemlerden para kazanabileceğiniz birçok web sitesi mevcut. Şarkı dinleyerek para kazanabileceğiniz siteler;

 • Music Xray
 • RadioEarn
 • Playlist Push
 • Hit Predictor
 • Research.fm
 • Current.us

Çoğu web sitelerinde puanlanması istenen müzikler size iletilirken; Music Xray’de dinlemek istediğiniz müzik türünü siz seçebiliyorsunuz. Ardından sistem size seçtiğiniz türde puanlanması gereken şarkılar bulunduğunda bildirim iletiyor. Şarkının minimum 30 saniyelik bölümünü dinlediğinizde 10 cent, tamamını dinlediğinizde ise 1 dolar kazanıyorsunuz.

Eğer siz de ek gelir yollarıyla kazanç sağlamak istiyorsanız köpek gezdirerek para kazanma yazımıza göz atabilirsiniz.

Sohbet Gruplarına Katılın

Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz sitelerin büyük birçoğunda müzik sohbet odaları yer alıyor. Bu gruplarda sizinle aynı veya benzer müzik türüne ilgi duyan kişilerle birlikte yer alıyorsunuz. Her bir grupta yer alan moderatörler, grup sohbetinin akışında yönlendirme yapıyor.

 • Şarkının hangi yanlarını beğendiğiniz ya da beğenmediniz?
 • Dinlemiş olduğunuz sanatçının, bu müzik türüne kattığı olumlu olumsuz katkılar nelerdir?
 • Bu müzik türüne ilgi duymanızın nedeni nedir?

Gibi sorulara cevap vererek hem ilgi duyduğunuz müzik dalında sohbet ediyor, bilgi ediniyor hem de sohbet ederek para kazanabiliyorsunuz.

Anket Doldurun

Anket doldurarak ve size verilen görevleri tamamlayarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için size belli bir müzik türünde, belli bir şarkı veya sanatçı özelinde anket iletiliyor. Doldurulan her bir anket veya tamamlanan her bir görev karşılığında puan topluyorsunuz.

Topladığınız puanları istediğiniz zaman nakite çevirme şansınız da bulunuyor. Anket ve görev için öne çıkan sitelere birkaç örnek vermek gerekirse:

 • LifePoints
 • InboxDollars
 • Pinecone Research

Şarkı Sözlerini Çevirin

Yabancı dil konusunda kendinize güveniyorsanız şarkı sözlerine çeviri yaparak para kazanmak tam size göre bir iş! Ana diliniz dışında en az bir dil daha biliyorsanız yapacağınız işlem çok basit; size iletilen şarkının sözlerini yazıya geçirmek veya metin halinde size iletilen şarkı sözlerini başka bir dile çevirmek.

Birçok müzik uygulaması ve web sitesi, yapmış olduğunuz çeviri sayısı ya da çalışmış olduğunuz saat üzerinden ücretlendirme belirleyerek sizlere ödeme yapıyor.

Kendi Playlist’lerinizi Dinleyin

Uygun mobil uygulamaları kullandığınızda kendi mevcut playlistlerinizi dinlerken bile para kazanabilmeniz mümkün. Nasıl mı? Nielsen adlı piyasa araştırma şirketine ait Nielsen isimli uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra müzik dinleme alışkanlığınıza erişim izni veriyorsunuz. Hepsi bu kadar!

Ardından kendi kullanmış olduğunuz uygulamalardan sevdiğiniz müzikleri dinlemeye devam ediyorsunuz. Nielsen isimli uygulama; sizin hangi uygulamaları kullandığınızı, hangi müzik türlerine ilgi duyduğunuzu, ve reklamlara verdiğiniz tepkileri takip edip ölçüyor. Uygulamayı App Store veya Goole Play Store’dan indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu basit yöntem ile yıllık maksimum 50 dolar kazanabilirsiniz.

Müzik İncelemeleri Yazın

Sadece şarkı incelemeleri üzerine içerikler sunan Hit Predictor ve Slice the Pie gibi web sitelerine üye olduktan sonra siz de müzik incelemeleri yazarak para kazanabilirsiniz. Kaleminize güveniyor, araştırmayı seviyorsanız bu yöntem tam size göre!

Size iletilen şarkılara verilen süre içerisinde inceleme yazıp yayınladığınızda ödeme alıyorsunuz. Örneğin Hit Predictor uygulaması, üç inceleme yazısı için bir dolar ödeme yapmakta.

Eğer müzik dinleme tutkunun yanında seslendirme de yapabileceğiniz düşünüyorsan müthiş bir gelir sağlama yolu daha var! Sesinle para kazan yazımıza göz atarak siz de yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Şarkı Sözlerini Yazıya Dökün

iPhone kullanıcılarına özel bir uygulama olan WeLocalize, kullanıcılara doğrudan para kazanma olanağı sunuyor. WeLocalize uygulamasını indirdikten sonra size gönderilen şarkıların sözlerini yazılı bir metin haline getirerek şarkı başına 4 dolar kazanabilirsiniz. Üstelik dinlemek istediğiniz şarkı türlerini de kendiniz belirleyebilme imkanına sahipsiniz.

Reklam Atlamadan Müzik Dinleyin

Günümüzde reklam dinlememek için birçok uygulamaya ekstra para ödüyoruz. Peki reklam dinleyerek para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Bir radyo kanalı olan RadioEarn, reklam gelirinin bir kısmını dinleyicileri ile paylaşıyor. Bunun için tek yapmanız gereken web sitesine giriş yapıp kanala üye olmak.

Sonrasında ise şarkı esnasında veya şarkılar arası geçişlerde birkaç dakikada bir çıkan reklamları dinleyerek puan topluyorsunuz. Her 15 dakikada 1 puan toplayabildiğiniz bu gelir kazanma yönteminde ödemeleri Paypal veya EFT ile alabiliyorsunuz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanabileceğiniz Siteler

Müzik Dinleyerek Para Kazanabileceğiniz Siteler

İnternet üzerinden gelir sağlama yolları arayanlar için hem keyifli hem de düzenli gelir sağlayabilecek seçeneklerden birisi de müzik dinlemektir. Müzik dinleyerek kazanç sağlamanın birçok seçeneği olan site ve platform yer almaktadır. Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteler ise şunlardır;

Music Xray İle Para Kazanma

Music Xray, 2009 yılından beri henüz keşfedilmemiş sanatçıların bilinirliğinin artmasına yardımcı olurken, müzik dinleyenlere de para kazanma olanağı sunuyor. Yeni sanatçılar, kendilerini ve müziklerini sitede tanıtabilmek için belli bir ücret ödüyorlar. Bu amatör sanatçıların müziklerinin dinlenmesi için platform, dinleyicilere ödeme yapıyor.

Platforma üye olduktan sonra profilinizi yapıyorsunuz ve sevdiğiniz müzikleri dinlemeye ve keşfetmeye başlıyorsunuz. Her şarkı için 10 cent ödeme yapılırken, bakiyeniz 20 dolara ulaştığında ise bu parayı PayPal ile çekebiliyorsunuz.

RadioEarn İle Müzik Dinleyerek Para Kazan

RadioEarn, müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz harika bir web sitesidir. Bu platformda para kazanmak oldukça kolay. Üyelik oluşturup size uygun radyo kanalını dinlemeye başlıyorsunuz. Her 15 dakikalık sürenin karşılığında ise 1 puan topluyorsunuz ve belli bir puana eriştiğinizde nakite çevirebiliyorsunuz.

Playlist Push Müzik Dinleyerek Gelir Sağla

Playlist Push, çalma listeleriniz üzerinden para kazanabileceğiniz bir platform. Öncelikle Spotfy, Apple Music ve Deezer kullanıcısı olmanız ve en az 400 takipçiye ulaşan bir playlistinizin olması gerekiyor. Sektöre giriş yapmak isteyen yeni müzisyenler, platforma belli bir ödeme yaparak popüler playlistler içinde yer almak istediklerini belirtiyorlar. 

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Hit Predictor İle Müzik Dinleyerek Kazanç Sağla

Hit Predictor, daha çok yeni girişimci müzisyenlerin şarkılarını daha popüler hale getirmeleri için tercih ettikleri bir platform. Burada Kullanıcılar şarkıyı veya sanatçıyı puanlayarak geri bildirimde bulunuyor.

Karşılığında ise 3 puana sahip oluyorsunuz. Belli bir puana eriştiğinizde ise geri bildirim başına 5 puan kazanabiliyorsunuz. Bu puanlar da Dolar bazında değişken ücretle hesaplanarak tarafınıza gönderilmektedir.

Öneri Yazı: Makale Yaz Para Kazan

Research.fm İle Para Kazanma

Research.fm, bir müzik araştırma şirketi. Kullanıcılardan aldığı geri bildirimler ile radyo istasyonlarına tür ve gündemler ile ilgili bilgiler veren bu firma, ihtiyacı olan geri bildirimler için kullanıcılara ödeme yapıyor. Size gönderilen anketleri cevaplayabilir, radyo kanalı hakkında görüşlerinizi bildirebilir, karşılığında Amazon’dan hediye kartı kazanabilirsiniz.

Current.us

Current.us ile sadece müzik dinleyerek yılda yaklaşık 600 dolar kazanabilirsiniz. Android ve iOS sürümü bulunan uygulamayı indirerek uygulama içinde aktif olduğunuz her an puan kazanabilirsiniz. Ödemeler PayPal veya hediye çeki ile nakit yapılıyor.

Cash4minutes

Cash4minutes, bazı radyoların dinlenme sayısını artırmayı amaçlayan bir platformdur. Siteye üye olduktan sonra radyo kanalları liste halinde dinleyicilere sunuluyor. Her kanal için dakika başına yapılacak ödeme de bu listede yer alıyor. Yani en fazla ücreti veren radyoyu dinleyerek kazancınızı artırabilirsiniz.

Earnably

Earnably, tamamladığınız görevler ile para kazanabileceğiniz bir platform.

 • Anket doldurma
 • Web sitesi gezme
 • Reklam izleme
 • Radyo dinleme
 • Müzik dinleme

Gibi görevleri tamamladıkça puan topluyorsunuz. Örnek vermek gerekirse; ortalama olarak 5 dakika bir radyo yayını dinlediğinizde 30 puan kazanabiliyorsunuz. Puanlarınızın karşılığı 5 dolara eriştiğinde paranızı çekebiliyorsunuz.

WeLocalize

WeLocalize ile şarkıları değerlendirerek para kazanabileceğinizin yanı sıra şarkı sözlerini yazıya dökerek de para kazanabileceğiniz bir uygulama. Size gönderilen şarkıların sözlerini yazarak şarkı başına 4 dolar kazanabilirsiniz.

Slice The Pie

Slice The Pie uygulamasında en az 90 saniyelik müzik dinleyip kısa bir yorum yazdığınızda her şarkı başına 10 cent kazanabiliyorsunuz. Kazancınız 10 dolara eriştiğinde ise Paypal üzerinden ödemenizi alabiliyorsunuz.

Radio Loyalty

Radio Loyalty, müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz bir diğer güvenilir site. Burada da müzik ile birlikte arada çıkan reklamları da dinleyerek kazanç elde edebilirsiniz. Ödemenizi Visa ile almanız mümkün.

Eğer müzik dinleyerek para kazanmak gibi seçenekler ilgini çekiyorsa; yorum yap para kazan yazımızı okuyarak kendinize ek pasif gelir yolları sağlayabilirsiniz.

UniqueRewards İle Dolar Kazanın!

UniqueRewards platformu üzerinden de radyo dinleyerek, video izleyerek ya da anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Sisteme kayıt olduktan sonra karşınıza çıkan radyo listelerinden ödemeler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. bakiyeniz 20 dolara eriştiğinde ise birçok farklı yöntem ile paranızı çekebilirsiniz.

Current Rewards İle Para Kazanma Yolları

Current Rewards, sadece iOS platformuna özel olan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. sadece müzik dinleyerek değil, anket doldurarak ve hatta oyun oynayarak bile para kazanabilirsiniz. Ödemelerinizi Amazon hediye çeki veya Paypal ile alabilirsiniz.

Türkiye’de Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak henüz tam olarak mümkün değil. En azından yerli platform ve siteler üzerinden. Ancak yurt dışındaki pek çok uygulama üzerinden para kazanmak mümkün. Siz de yurt dışındaki popüler müzik dinleme uygulamalarına katılarak hem keyifli zaman geçirebilir hem de kendinize ek gelir elde edebilirsiniz.

Ancak bu uygulamalara üye olmadan önce dikkatlice araştırmanızı, güvenirliği ve ödeme politikaları hakkında detaylı bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra sizden kart bilgilerinizi veya kimlik bilgilerinizi isteyen site ve platformlara itibar etmemelisiniz.

Freelancer Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Günümüzde birçok kişi freelancer olarak ek iş seçenekleri aramaktadır. Günümüzde ek iş tercihlerinin arasında en çok yöntem de internetten para kazanma fikirleri arasında yer alır. İşte freelancer müzik dinleyerek para kazanmak da bu işler arasında son yıllarda popüler hale gelmiştir.

Birçok kişi müzik dinleyerek para kazanmanın pasif gelir olamayacağını veya sürdürülebilirlik konusunun mümkün olmadığını düşünür. Ancak bu işten hem pasif gelir kaynağı oluşturabilir hem de bunu dilediğiniz kadar sürdürebilirsiniz. Spotify başta olmak üzere birçok platform sizin müzik listeleri oluşturmanız, takipçi kitlesi meydana getirmeniz konusunda çok büyük pazarlar oluşturmaktadır.

Fakat unutmayın ki bu iş zaman, emek ve biraz da bilgi gerektirmektedir. Bu işte hobi olarak başlayıp birkaç yüz TL’den birkaç bin Liraya çıkmak sizin çabanıza bağlıdır. İlgilendiğiniz ve zevk aldığınız alanı belirlemek müzik dinleyerek para kazanma işinde sizin ilk önemli adımınız olmalıdır. Gerisi de zamanla emeklerinizin karşılığını verecektir…

Bonus: Sizler için son olarak müzik dinleyerek para kazanma sisteminden kazanç sağlayan bir kişinin anlatım videosunu bu kısma ekliyorum.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Örnek Video

“Müzik Dinleyerek Para Kazan – Pasif Gelir Sağlama Yolu” üzerine bir yorum

Yorum yapın