Online Sesinle Para Kazan – 2023 İÇİN ŞİMDİ BAŞVURUN!

Evdeki boş vakitlerinizi gelire çevirebilmeniz için sizlere çeşitli yollar sunmaya devam ediyorum. Sırada sesinle para kazan yöntemi var. Oldukça popüler olan bir ek gelir yöntemi, hatta ve hatta tam zamanlı bir iş modeli diyebilirim.

Kendinize güveniyorsanız, seslendirme yaparak para kazanmak sizin için harika bir fırsat olacaktır. Zira dijital platformlarda seslendirme işi her geçen gün önemli bir hal alıyor.

Siz de seslendirme yapmak istiyorum diyorsanız, olmanız gerektiği yerdesiniz. Sizlere adım adım nasıl bu işi yapacağınızı, ne kadar kazanacağınızı ve daha birçok ayrıntıyı anlatacağım. Başlayalım

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak
Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

Sesinle para kazan mantığından sizlere biraz bahsetmek istiyorum. Bu işi daha önce duymuş olabilirsiniz ya da çevrenizde bu işi yaparak para kazananlar olabilir. Öncelikle şunu söylemek gerek: Seslendirme yaparak para kazanmak için birden fazla iş alternatifiniz bulunuyor.

Örneğin kitap seslendirmesi ile para kazanabilir ya da animasyon televizyon seslendirmesi yapabilir ya da reklamlar için seslendirme gerçekleştirebilirsiniz. Biden çok yöntem var…

Sizlere bunlardan sırasıyla bahsedeceğim. En uygununu kendinize seçip, o alanda profesyonelleşip kazancınızı artırabilirsiniz. Şimdi size ayrıntıları aktaracağım.

Kolayca para kazanın: Tişört Tasarla Para Kazan

1- Reklam Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

sesinle para kazan
sesinle para kazan

Seslendirme yaparak para kazanmak istiyorsanız, seçebileceğiniz iş fırsatlarından birisi de reklam seslendirmesidir. Reklamlar firmalar için olmazsa olmazlardan birisi. Sesli ve videolu reklamlar da şüphesiz en etkili reklamlardan birisi.

İşin profesyonel olması için de reklam sesinin kaliteli olması gerekiyor. Bu nedenle seslendirme için uzman seslendirme yapanlardan hizmet alıyorlar. Siz de bunun için hizmet verebilirsiniz. Ancak diksiyonunuzun, ses tonunuzun ve vurgularınızın gerçekten iyi olması gerekiyor.

Aşağıda sizlere seslendirme yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden ayrı olarak bahsedeceğiz.

2- Kitap Seslendirerek Para Kazanmak

Kitap Seslendirerek Para Kazanmak
Kitap Seslendirerek Para Kazanmak

Sesinle para kazanmak istiyorsan, bol kazançlı yöntemlerden birisi de kitap seslendirmesi yapmaktır. Sesli kitaplar son dönemlerde çok popüler. Görme engeli bulunanlar ya da kitap dinlemek isteyen insanlar için kitap seslendirmeleri yapılıyor.

Kitap seslendirmeleri diğer sunacağım yöntemlerden çok daha uzun ve zahmetlidir. Bu nedenle kazancı da daha yüksek oluyor. Kitap seslendirerek para kazanmak için Storytel sitesini kullanabilirsiniz.

Storytel Kitap Seslendirme Başvurusu

Kitap seslendirerek para kazanmak için Storytel sitesine başvuruda bulunabilirsiniz. Storytel, tüm dünyada önde gelen sesli kitap hizmetlerinden birisidir. 2005 yılında kurulan bu site gün geçtikçe popüler hale geldi.

Peki, bu siteye nasıl başvurabilirsiniz? Storytel kitap seslendirme başvurusu için iş fırsatları sayfasını ziyaret edebilir ve buradaki aktif ilanları kontrol edebilirsiniz.

3-Dizi – Film Seslendirme İşi

seslendirme yaparak para kazanmak
seslendirme yaparak para kazanmak

Seslendirme yaparak para kazanan birçok kişi dizi film seslendirmesi yapıyor. Yabancı dizilerin, filmlerin Türkçe dublajlı olması için seslendirme sanatçılarına ihtiyaç var. Ancak bu seçenek gerçekten profesyonellik istiyor. Düz bir metni okumak ya da yayın yapmak gibi değil…

Dizi ve filmi iyi analiz etmeli ve diyalogları da özgün versiyonuna göre yapmalısınız. Bu konuda online eğitimler var. Siz de kendinizi bu alanda uzmanlaştırarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Online seslendirme yapmak için harika bir yöntem!

Popüler içerik: Adım At Para Kazan

4- Podcast Yayıncılığı Yaparak Para Kazanmak

seslendirme ile para kazanmak
seslendirme ile para kazanmak

Podcast kültürü Türkiye’de hızla yayılmaya devam ediyor. İnsanlar boş vakitlerini Podcast yayınları ile değerlendirmeye açıklar. Otobüs beklerken, yoldayken, yemek yaparken insanlar ilgi duyduğu konuları dinleyerek vakitlerini değerlendiriyorlar. Bir şeyler öğreniyorlar…

Eğer siz de bu konuda başarılı olabileceğinize inanıyorsanız Podcast yayınları yaparak düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Spotify Özellikle bu konuda insanlara büyük fayda sağlıyor. Bu konuyu araştırarak sesinizden para kazanmak mümkün. Dinlenme sayısı arttıkça, takipçiniz arttıkça kazancınızda buna bağlı olarak yükselecektir. O nedenle iyi bir kitleye ulaşmanız asıl amacınız olmalıdır.

Seslendirme İşi Alabileceğiniz Siteler

Seslendirme İşi Alabileceğiniz Siteler
Seslendirme İşi Alabileceğiniz Siteler

Şimdi gelelim seslendirme yaparak para kazanmak için hangi siteleri kullanacağınıza… Sesinle para kazanmak için aşağıda sıraladığım sitelerden faydalanabilirsiniz. İş fırsatını değerlendirmek için kendiniz ilan açabilir ya da bu sitelerdeki aktif ilanlara başvurabilirsiniz.

 • Bionluk.com
 • Voices.com
 • Voice123.com
 • Upwork
 • Fiverr
 • Armut
 • Voiver

İnternetten para kazanmaya devam edebileceğiniz bir yöntem olarak yorum yap para kazan yazısına davetlisiniz!

Sesinle Para Kazan İş İlanları

Sesinle Para Kazan İş İlanları
Sesinle Para Kazan İş İlanları

Yukarıda sizlere seslendirme yaparak para kazanabileceğiniz bazı siteleri önerdim. Bu siteler üzerinden kolayca iş alabilirsiniz. Bunların yanında bir de aktif iş ilanlarına başvurabileceğiniz sesinle para kazan iş ilanları mevcut. Aşağıdaki siteleri kontrol etmenizde fayda var.

 • İsinolsun
 • Seslendirmeajansı
 • Kariyer.net

Seslendirme İşi Kazancı

Seslendirme İşi Kazancı
Seslendirme İşi Kazancı

Seslendirme işinin kazancı aslında tamamen sizin yaptığınız işe bağlı olarak değişiyor. Şöyle ki kaç kelimelik bir metnin seslendirmesini yapıyorsunuz? Bu temel olarak kazancınıza etkileyen faktör oluyor.

Kısa metinleri seslendirmek için daha az para kazanırsınız ancak uzun ve meşakkatli metinler için daha fazla para kazanırsınız.

Bunun fiyatlandırmasını genellikle Siz belirlersiniz Adil ve doğru fiyatlandırmalar için Piyasa analizi yapmanız önemlidir uzun metinleri seslendirme işini yaparak aylık 15.000 TL gelir elde etmek mümkündür.

Öneri: Link kısaltarak para kazanma

Seslendirme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

seslendirme yaparak para kazanmak
seslendirme yaparak para kazanmak

Sesinle para kazanmak için sadece istemek yetmez… Gerçekten iyi bir seslendirme hizmeti verebiliyor olmanız gerekli. Seslendirme deneyim ve sürekli gelişim gerektiren bir alandır.

Kendinizi geliştirdikçe daha etkili ve profesyonel seslendirmeler yapabilir ve insanların sık sık sizden hizmet almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için sizlere seslendirme yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladık:

 1. Ses Tonu ve Vurgu: Ses tonunuzu ve sesinizi kontrol etmek önemlidir. Metnin anlamını ve duygusunu yansıtabilmek için doğru tonlama kullanmalısınız. Ses tonunuz metne uygun şekilde değişmeli, vurguları doğru yerde kullanmalısınız.
 2. Hız ve Ritim: Metni anlaşılır bir hızda ve ritimde seslendirmek önemlidir. Çok hızlı konuşmak veya çok yavaş konuşmak dinleyicilerin metni anlamasını zorlaştırabilir. Metni doğru bir hızda ve ritimde sunmak önemlidir.
 3. Duyguları İletmek: Metindeki duygusal durumları, tonlamayı ve vurguları kullanarak doğru şekilde iletmelisiniz. Metnin ciddiyetini, neşesini, üzüntüsünü veya heyecanını doğru bir şekilde yansıtmak önemlidir.
 4. Doğal ve Akıcı Konuşma: Sesinle para kazanmak için konuşmanızın kesinlikle akıcı olması gerekir. Bunun yanında doğal olması da önemlidir.
 5. Gerekli Ekipmanlar: Sesin kaliteli bir şekilde kaydedilmesi için gerekli ekipmanlar temin edilmelidir. Mikrofon, ses düzenleme, mix programları kullanılmalıdır.
 6. Uygun Ortam: Seslendirme yapacağınız ortamın sessiz ve dış etkenlerden izole edilmiş olması önemlidir. Dışarıdan gelen gürültüler veya yankılar ses kalitesini olumsuz etkileyecektir.
 7. Pratik: Seslendirme becerilerinizi geliştirmek için düzenli olarak pratik yapmanız önemlidir. Kendinizi dinleyerek geri bildirimde bulunmak ve eksikliklerinizi tespit etmek de faydalı olabilir.
 8. Eğitim: Sesinle para kazanmak için profesyonel eğitimlerden faydalanabilir ve hızlıca kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

online seslendirme yapmak
online seslendirme yapmak

Seslendirme işi yaparak para kazanmak için en sık sorduğunuz soruları sıralayıp, yanıtlanırdık.

Seslendirme İşinde Para Var mı?

Evet seslendirme işinde para vardır. Düzenli şekilde bu işi yapanlar yüksek kazanç elde edebiliyorlar.

Seslendirme Yapanlar Ne Kadar Kazanıyor?

Seslendirme işi yaparak para kazananların ne kadar kazanacağı konusu tamamen ne kadar iş yapılacağına bağlıdır. Düzenli olarak her ay iş alan birisinin Kazancı aylık 15.000 TL’yi rahatlıkla bulacaktır.

Sesten Nasıl Para Kazanılır?

Sesten birçok yolla para kazanabilirsiniz. Reklam seslendirmeleri, dizi – film seslendirmeleri, kitap seslendirmeleri ya da podcast yayını yaparak sesinizle para kazanabilirsiniz.

Sesinle para kazan fikrine siz nasıl bakıyorsunuz? Bu işi yapmayı düşünecek misiniz? Yorumlarda buluşalım!

Yorum yapın