Model Ol Para Kazan – Modellikten Ayda 30 Bin Kazanın!

Hem çok keyifli bir iş yapmak hem de kolayca çok para kazanmak ister misin? Bir de kameraları seviyorsan anlatacağım iş tam sana göre. Hem de başlangıç seviyesindeyken bile günde 1000 lira kazanacağı söylesem! Evet model ol para kazan işinden bahsediyorum… Siz de modellikten günde bin liradan fazla gelir elde edebilirsiniz.

Model olup para kazanmanın ajanslar ile çalışmak veya freelance olarak farkı yolları yer alır. Ancak bu işte sürecin nasıl ilerlediği hakkında birçok kişi doğru bilgilere ulaşamaz. Ancak endişe etmeyin tüm hepsini sırasıyla anlattım…

Ayrıca model olmanın şartları, kazançları ve nasıl olunacağına dair ipuçlarıyla aradığınız her şeyi de bulabilirsiniz. Eğer bu işi en iyi ben yaparım diyorsan haydi sen de model olarak para kazanmaya başla!

Model Ol Para Kazan

Model Ol Para Kazan

Günümüzde kazanç sağlamanın çeşitli yolları yeniden popüler olmaktadır. Hem de bu kazanç yolları alışılagelmiş mesleklerden çok daha fazla para kazandırmaktadır. İşte günümüzde geliri yüksek mesleklerden birisi de model olarak para kazanmaktadır. Hem de profesyonel bir şekilde bu işi yapmanıza bile gerek olmadan…

Modellik ile para kazanmak için farklı modellik ve mankenlik çeşitleri de vardır. Modellik ile kazanç sağlama yolları başlıca şunlardan oluşmaktadır;

 1. Kıyafet Modelliği
 2. Yüz Modelliği
 3. El ve Ayak Modelliği
 4. Saç Modelliği

Elbette içlerinden birisi veya daha fazlası için sizin de kazanç sağlamanız mümkün olacaktır. Şimdi bu modellik – mankenlik türlerinin detaylarından bahsederek hangilerini yapabileceğinizi anlatacağım…

Kıyafet Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Kıyafet Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Model olarak para kazanmak isteyenlerin en sık tercih ettiği ve en çok iş alanı olan tür, kıyafet modelliğidir. Kıyafet mankeni olarak iş yapmak için eşsiz bir fiziğe sahip olmanız gerekmez ancak kıyafetleri taşıyacak duruş ve poz verme yeteneğiniz olmalıdır.

Günümüzde değişen estetik algısı sayesinde eski yıllardaki gibi sıfır beden olmak gerekmemektedir. Kıyafet modeli olmak için fotojenik olmak ve bakımlı olmak son derece yeterlidir. Kıyafet modelliği için mankenlik ajanslarına başvurmanız yapmanız gereken ilk şeydir.

Ajanstan gelecek teklifler ile de ne kadar çok çekime giderseniz o kadar çok bu işte ilerlemiş olursunuz. Bu yüzden ilk çekimlerinizde çok yüksek ücretler talep etmemelisiniz. Bunun yanı sıra en çok kazanç sağlayan kıyafet modelliği de iç çamaşırı çekimleridir. Hem kadın hem erkek çamaşır modeli olmak sektördeki en çok para kazandıran işlerden birisidir. Kazançlarına yazının devamında detaylarıyla değineceğim…

Yüz Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Yüz Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Modellikten para kazananlar içerisinde en yüksek kazançlardan birisi de yüz modelliği yapanlardır. Makyaj modeli, takı modeli, aksesuar modeli veya özel çekimler için aranılan yüz modellerinde birkaç kritere bakılmaktadır. Bunlar, yüz hatlarınızın oran orantısı veya bakım bir pürüzsüz cildiniz olması gibi görünüş kriterleridir.

Birçok takı firması, kozmetik firması her yıl ajanslardan yüzlerce yüz modeli seçmekte ve bunlarla anlaşmalar sağlamaktadır. Eğer ki yüz güzelliğinizde kendinize güveniyorsanız çok para kazanabileceğinizi temin edebilirim…

Öneri Yazı: Yorum Yap Para Kazan

El ve Ayak Modelliği Yaparak Para Kazanmak

El ve Ayak Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Eğer ki yüzünüz veya fiziğiniz ile modellik yapmak istemiyorsanız mankenlik yapabileceğiniz farklı seçenekler de yer almaktadır. Bunlardan birisi de el veya ayak modelliği yaparak para kazanmaktadır. Model ol para kazan işindeki en tercih edilen mankenlik türleri de bunlardan oluşmaktadır.

El modelleri daha sıklıkla takı, kozmetik veya aksesuar reklamlarında poz vermektedir. Ayak modelleri ise ayakkabı veya aksesuar çekimlerinde yer almaktadır. Bunun için bakımlı ev ve ayaklara sahip olmanız son derece önemlidir. Kıyafet mankenliğine göre çok daha kolay olmasına rağmen kazançları da hemen hemen aynıdır.

Saç Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Saç Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Model olarak para kazananlar içerisinde olmak istiyorsanız bir de saç modelliği seçeneği yer almaktadır. Saç modelleri genellikle şampuan reklamları, kuaför çekimleri gibi özel çekimlerde yer almaktadır. Bu mankenler saçlarıyla dikkat çekebilecek gür, bakımlı ve güzel saça sahip kadın-erkeklerden oluşmaktadır.

Kıyafet, yüz, el-ayak mankenliği kadar saç mankenliği de son derece kazançlı ve önemlidir. Çünkü bakımlı, gür ve estetik görünüme sahip saç modellerine çok sık rastlanmamaktadır. Ancak gözünüz korkmasın eğer ki siz de saçlarınıza küçük bir bakımla güzel bir görünüş kazandırabiliyorsanız bu iş tam da size göre!

Model Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Model Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Siz de model ol para kazan işinden yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız öncelik olarak şartları merak edeceksinizdir. Çünkü bu konuda internette doğru ve güncel bilgilere çoğu zaman rastlanmamaktadır. Ama hiç merak etmeyin tüm detaylardan bu kısımda bahsedeceğim. Ayrıca şartların da hiçbir zorluğu yer almamaktadır.

İşte çok merak edilen model olmak için gerekli şartlar başlıca şunlardan oluşur;

 • İyi bir fiziğe sahip olmak,
 • Bakımlı ve kaliteli bir vücuda sahip olmak,
 • İyi bir diksiyona sahip olmak,
 • Poz verme kabiliyetine sahip olmak,
 • Sıcak kanlı samimi bir kişiliğiniz olması,
 • Tercihen eğitim durumunuzun üniversite öğrencisi veya mezunu olması.

Ancak model veya manken olmak için gerekli şartların hiçbirini öncelikli zorunluluk içermez. Bunlardan her biri sizin daha çok tercih edilmenize sebep olacak etkenlerdir. Yani siz de bunlardan herhangi bir özelliği taşıyor olmadan model ol para kazan işine girebilirsiniz

Tavsiye Yazı: Adım Atarak Para Kazan

Model Olarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Model Olarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Model ol para kazan işini anlatırken bilmeniz gereken iki yol olduğundan bahsetmiştim. Bunlardan ilki mankenlik ajanslarıyla çalışmak ikincisi de freelance olarak çalışmaktadır. Model olmak için ajanslarla anlaştığınız zaman sizlere komisyonlu bir ücret verilmektedir. Ancak bu işte deneyiminiz yoksa freelance olarak modellik işi almanız da çok mümkün değildir.

Model olarak para kazanmanın birkaç farklı yolundan da bahsetmiştim. Kıyafet modelliği, saç modelliği veya el-ayak modelliği gibi. Hepsinin kazançları elbette farklı olsa başlangıç seviyesinde hepsi birbirine çok yakın ücretler almaktadır. Ajanslar ile çalışırsanız günlük 750 ile 1500 Lira arasında çekimlerden ücret alırsınız. Ortalama olarak 1000 Lira olarak ücret talep etmeniz piyasadaki kazançlarla eş değerdir.

Birkaç saat süren bu çekimler için bin TL ücret son derece kazançlı bir iştir. Model olup para kazanırken bu işte profesyonelleştikçe bu rakam hızla artacaktır. Daha başlangıç seviyesinde aylık hesaba göre 30 bin TL kazanmanızı ön görürsek, profesyonellerin bunun 4-5 katını kazandığını da bilmelisiniz.

Eğer model ol para kazan işinin kazançları sana göreyse vereceğim bilgilere odaklan çünkü önemli bir kısma devam ediyoruz…

Modellik İçin Başvuracağınız Güvenilir Mankenlik Ajansları

Modellik yapacaklar için başvuracağınız ajanslarda öncelikle güvenilirlik konusuna dikkat etmelisiniz. Bu noktada başvuracağınız ajansın kuruluş tarihi, yaptığı reklam anlaşmaları, sosyal medya ve web sitesi gibi birçok kriteri inceleyerek bilgi alabilirsiniz. Böylelikle ajansların güvenilirliği ve profesyonelliği hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu noktada İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illerdeki büyük mankenlik modellik ajanslarından araştırma yaparak ilerleyebilirsiniz. Uzun yıllardır sektörde yer alan ajanslardan birkaçını sizler için sıraladım. Bu ajanslar ile irtibat sağlayarak siz de model olarak para kazanabilirsiniz. Bu ajanslar başlıca şu şekildedir;

 • Erberk Modellik Ajansı
 • Bella Ajans
 • Nasyonel Ajans
 • Ajans Rönesans
 • Aktüel Ajans
 • Tag Model Ajansı

Bu ajanslar haricinde internet üzerinde güvenilir onlarca firma daha bulabilirsiniz. Eğer bu iş bana göre diyorsanız geç kalmadan hemen model ol para kazan!

Nasıl Model Olunur?

Nasıl Model Olunur İpuçları

Model olmak isteyen birçok kadın ve erkekler bu işe nereden başlaması gerektiğini merak etmektedir. Öncelikle model olarak para kazananların ortak özelliği bakımlı ve şık olmalarıdır. Model olmak için değil ama büyük işler almak için önemli bir ipucu da sosyal medyada yüksek takipçi sayısına sahip olmaktadır.

Bunların yanı sıra iyi bir ajansla çalışmak da önemli bir detaydır. Çünkü model ol para kazan işindeki en önemli şey size iş aracısı olacak mankenlik ajansındadır. İyi bir ajansla çalışmak sizin daha büyük firmalar ile çalışmanıza çok daha profesyonel çekim ekipleriyle tanışmanıza fırsat olacaktır.

Bu konuda düzenli spor yapmak ve sağlıklı beslenmek, düzenli cilt bakımı yapmak, şık giyinmek veya iyi bir diksiyon sahibi olmak da sizin için önemli ayrıcalıklar sağlayacaktır.

Model Olarak Para Kazanma

Model Olarak Para Kazanma Hakkında Yorumlar

Model olarak para kazananların yorumları neredeyse tamamen olumlu olmaktadır. Çünkü modellik yaparak para kazanma yüksek gelir sağlayan işler arasındadır. Ayrıca modeller çekimlerde son derece özel bir ilgiyle ağırlanmaktadır. Model ol para kazan işinde en sevilen taraflardan birisi de esnek çalışma saatlerinin olmasıdır.

Model çekimleri, genellikle model – çekim ekibi ve markanın ortak gün ile saatlerinde planlanmaktadır. Çekimler bazen uzun sürebilse de son derece keyifli bir ortam içerisinde yapılmakta ve modeller için de son derece zevkli geçmektedir.

Eğer ki sen de bu iş tam bana göre diyorsan yukarı verdiğim bilgiler ile geç kalmadan sen de model ol para kazan!

Yorum yapın