Soru Çözerek Para Kazanma – Ayda 20.000 TL Kazanın!

Soru çözerek para kazanmak, evinizde rahat bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz ve kolay kazanç elde etmenin harika bir yoludur. Böylesine hızlı gelişen bir dijital çağda, problem çözme yeteneği bugünün dijital dünyasında ek gelir elde etmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Ödevlerden tutun da matematik problemlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede, soru çözerek para kazanmak sadece bir hayal değil! Sizler için online platformlarda soru çözerek ayda ne kadar para kazanabileceğinizi, bunu yaparak nasıl gelir elde edebileceğinizi adım adım anlatıyoruz.

Matematik sorusu çözme veya İngilizce testler çözme gibi farklı alan derslerinin problemlerini çözerek nasıl gelir elde edilebileceğinizden detaylarıyla bahsettik. Soru çözmenin sadece öğrencilere ait bir şey olmadığını, aynı zamanda oturduğum yerden nasıl para kazanabilirim diye düşünenler için de bir fırsat olduğunu keşfedeceksiniz! İşte o detaylar…

Soru Çözerek Para Kazanma Nedir?

Soru Çözerek Para Kazanma Nedir?

Soru çözerek para kazanma işini, birbirinden farklı platformlar aracılığıyla öğrencilere veya şirketlere soruları cevaplamak ve bu beceriyi gelire dönüştürmek şeklinde tanımlayabiliriz. Çoğunlukla matematik, fizik, kimya veya akademik konularda belirli seviyede bilgi gerektiren bu para kazanma yöntemi, esnek çalışma saati imkanıyla ek gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Yani bu işi çevrenizdeki herhangi bir kişiyle yüz yüze anlaşarak da yapabilirsiniz. Ancak burada önemli olan elimizin altında ücretsiz bir şekilde kullanabileceğimiz platformlar. Çünkü bu platformlar ile daha çok kişiye ulaşabilir ve online soru çözerek para kazanabilirsiniz.

Online Soru Çözerek Para Kazanmak

Online Soru Çözerek Para Kazanmak

Çevrimiçi soru çözerek para kazanmak için birçok platform bulunuyor. En başta Facebook, İnstagram sayfaları, SadeceOn veya Bionluk gibi platformlar online para kazanmak için oldukça işinizi görecektir. Hangi platformu seçtiğinizin önemi olmaksızın tek yapmanız gereken, kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra profilinizde yetenek, deneyim ve çalışma şartlarınızdan bahsetmektir.

Hangi platformu kullanmalıyım diye düşünüyorsanız; Facebook grupları geniş kitlelere hitap etmeniz için en basit yol olacaktır. İlanlarınızı oluşturabilir aynı zamanda bu yapacağınız iş için kendi grubunuzu bile kurabilirsiniz.

Günümüzde Facebook üzerindeki iş ilanlarının arasında hemen hemen her iş kolundan kişiler yer almaktadır. Bir diğer platformumuz ise Instagram’da görsel anlatım yeteneğinizi kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Hatta reklam seçeneklerini de değerlendirerek daha çok kişiye hitap edebilirsiniz.

Diğer R10, Bionluk ve SadeceOn gibi platformlar ise hizmet arayan ve hizmet sunanlar arasında köprü görevi görür. Burada yapabileceğiniz işleri, verebileceğiniz hizmetleri ayrıntılı bir şekilde ilan açarak ve bunları düzenli olarak güncelleyerek internetten para kazanabilirsiniz.

Öneri Yazı: Ödev yap para kazan

Online Soru Çözerek Para Kazanmak İçin Neler Gerekli?

Öncelikle online soru çözerek para kazanmak için online platformlara kayıt olmak gerekir. İster mail adresiniz üzerinden ister cep telefon numaranız üzerinden kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E tabii ki de bunu yapabilmek için en başta gereken bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Sadece soru çözerek para kazanırım şeklinde bir düşünceniz var ise alt sınıf bir bilgisayar modeli tercih edebilirsiniz. İşinizi görecektir. Eğer online para kazanmak için interaktif içerikler üretecekseniz belirli bir donanım ya da yazılım araçları gerekebilir.

Matematik Sorusu Çözerek Para Kazanma

Matematik Sorusu Çözerek Para Kazanma

Matematik sorusu çözerek para kazanma konusunu ayrı bir başlıkta açıklamak istedik çünkü malum ülkemizin matematik net ortalaması yerlerde. 🙂 Dolayısıyla bu matematik dersinde öğrenciler, verilen ödevlerde çok zorlanıyorlar. Sizler de eğer matematik alanında kendinizi yetkin hissediyorsanız, sayısal becerim güçlüdür diyorsanız öğrencilere bu konuda destek olabilirsiniz.

İster yukarıda bahsettiğimiz R10 ve Bionluk gibi platformlarda ya da forum sitelerinde başlık açıp öğrencilerin sorularını çözerek para kazanın, isterseniz de sonrasında bahsedeceğimiz Kunduz veya Testrum gibi sitelere başvurarak gelir elde edebilirsiniz. Matematik öyle bir ders ki her okul dönemi içinde az da olsa yer alan yegane bir ders. Dolayısıyla bu konuda matematik soru çözümüne ihtiyaç duyan bir çok insana rahatça ulaşabilirsiniz.

İngilizce Soru Çözerek Para Kazanma

İngilizce Soru Çözerek Para Kazanma

Eğer gerçekten İngilizce soru bile çözerim derseniz en kazançlı seçenekler arasındadır. Bunun sebebi hem İngilizce bilen sayısının daha az olması hem de ülkemizde bu konuda yüksek talepler olmasıdır. İngilizce soru çözerek para kazanabileceğiniz platformlar ise başlıca şunlardır;

Chegg Tutors

Bu platform online bir şekilde yardıma ihtiyacı olan öğrencileri yardımcı olabilecek öğretmenler ile eşleştirir. Sonrasında öğrencinin problemini öğretmen çözerek ödemesini alır. Hem öğrenci hem öğretmen için 15 Dolar kayıt ücreti bulunmaktadır. Sizler de İngilizce soru çözerek para kazanmak istiyorsanız bu platformu değerlendirebilirsiniz.

Just Answer

Merkezi San Franciso olan İngilizce soru çözerek para kazanabileceğini bir başka platform. Herkes sorununa burada rahatça çözüm bulabilir. Sorusu olan kişiler sorularına cevap bulabilmek için çevrimiçi bir şekilde soruları sizlere sormak için öncelikle ödeme yapması gerekir. Sizin tek yapmanız gereken soru bildirimi geldiğinde sisteme giriş yapıp soruyu çözüp geri bildirimde bulunmaktır. Çözdüğünüz soru soru soran tarafından çözüldü olarak işaretlendiğinde sistemde tutulan para sizin hesabınıza yatırılır.

Minimum bir soru üzerinden 5 dolar kazanabilirsiniz. Sorunun zorluğu ve kategorisine göre soru başına 15 dolar ile 30 dolar arası ücret alabilirsiniz.

Studypool

Öğrencilerin sorularını çözerek veya ödevlerini tamamlamalarına yardımcı olarak para kazanabileceğiniz bir platformdur. Soru çözmekten daha çok ödevler üzerinden para dönen bir platform diyebilirim. Öğrenciler ödevlerini sizlere gönderir, sizler ödevleri tamamlar geri gönderirsiniz ve karşılığında ödeme alırsınız. Hatta birebir karşılıklı ödev yapmaktan ziyade not hazırlayarak da para kazanabilirsiniz. Örneğin bir istatistik dersi için ders notu hazırlayıp bunu satışa koyabilirsiniz.

Bu notu almak isteyen öğrenciler notun sadece bir kısmını ön izleyebilir. Nota erişmesi için sizlere ödeme yapması gerekmektedir. Sadece not hazırlayıp notlarınızı satarak ayda 5.000 $ kazanabilirsiniz. Bu konuda örnek bir videoyu aşağıya ekliyorum.

Soru Çözerek Aylık 5.000 $ Kazan

Brainly

Merkezi Polonya’da bulunan bu platformda diğerleri gibi İngilizce soru ve ödevleri tamamlayarak para kazanabilirsiniz. Ülkemizdeki e- ödev platformunun yabancı versiyonu olarak görebilirsiniz.

Bu platformda İngilizce soru çözerek para kazanmak için tarayıcı üzerinde yapmanız şart değil. Appstore ve Playstore üzerinden mobil cihazınıza uygulama olarak da indirebilirsiniz. Böylece nerede olursanız olun sizlere bildirim geldiğinde her an soru çözerek para kazanmak mümkün.

Soru Çözerek Para Kazanabileceğiniz Platformlar

Soru Çözerek Para Kazanma Uygulamaları

Günümüzde teknoloji hızla ilerlediği için soru çözerek para kazanabileceğiniz imkanlar artıyor. Artık herkes çözemediği bir soruda, takıldığı herhangi bir noktada ilgili platformlara hızlıca kayıt olup görsel ya da video şeklinde problemini anlatıyor ve o problem de problemi çözebilecek yetkinlikte olan insanlara ulaşıyor.

Ve bu sorunun atılıp karşı taraftan çözümlenme süresi bazen 10 dakika bazense maksimum 1 saat içerisinde gerçekleşiyor. Bunu yapabileceğiniz ve sürekli çalışma gerçekleştirebileceğiniz platformlar ise şu şekildedir;

Kunduz

Kunduz platformu daha çok öğretmenlik bölümü okumuş fakat atanamamış öğretmenler için çok güzel bir fırsat sunuyor. Burada alanınla ilgili soru çözerek ek gelir elde edebilirsiniz. En güzel tarafı ise bunu evinde oturduğun yerde soru çözerek yapıyor olmanız. Her ay neredeyse 60.000’den fazla öğretmen burada sınava hazırlanan öğrencilere soru çözerek para kazanıyor.

Esnek çalışma saatlerinin olması, zamanında ve güvenilir ödemelerin yapılması çok büyük bir avantaj. Eğer sizler de öğretmenlik okuyup atanamayanlar grubundaysanız Kunduz platformunu değerlendirebilirsiniz. Hem bilgilerinizi taze tutup tekrar yapmış olursunuz hem de öğrencilere destek olup ek gelir elde edebilirsiniz.

Aşağıda Kunduz soru çöz para kazan sistemini de anlatan bir video içeriği paylaşacağım. İçerik Kunduz platformunun çalışma mantığından bahsetmektedir;

Soru Çözerek Para Kazanma Platformu

Testrum

Testrum platformu için de henüz atanamamış öğretmenler için bulunmaz bir fırsat diyebiliriz. Online olarak bambaşka bir öğretmenlik serüveni yaşamak ister misiniz? İşte bunun adresi Testrum. İster evinizde, ofisinizde ya da bir kafede bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Testrum eğitmen ücretleri de özel ders saatlerine kıyasla çok daha yüksektir.

Tek yapmanız gereken Testrum sitesine giderek formu doldurup başvuru yapmanız. Sonrasında ister alanınıza göre soru hazırlayıp yükleyin bu şekilde çalışın isterseniz de kayıtlı olan öğrencilerin gönderdiği soruları çözerek para kazanın.

Superprof

26 milyon kişinin ders verdiği bu platform diğer platformlardaki gibi sadece temel Türkçe, matematik, fizik gibi derslerden ibaret değil. 2013 yılında kurulan dünyanın bir çok yerinden kullanıcı bulunan Superprof’ta piyano, gitar, resim veya keman gibi kurslar da mevcut.

Eğer sizin de buna benzer alanlarda bir yeteneğiniz varsa kayıt olup hemen ders vermeye başlayabilirsiniz. Platformun en güzel yanı 7/24 boyunca iletişim kurabileceğiniz bir çalışma ortamının bulunması. Bu platform hakkında kısa ve öz bilgiler içeren bir tanıtım videosunu da sizlerle bu kısımda paylaşmak istiyorum.

Superprof İle Soru Çözerek Para Kazan

Soru Çözerek Para Kazanma Siteleri

Eğer hiçbir konuda akademik bilgim ya da yeteneğim yok ama yine de online para kazanma yollarını arıyorum diyorsanız bu önerileri dikkate alın! Herhangi bir yeteneğiniz olmasa bile sadece anketlerdeki soruları çözerek para kazanabilirsiniz. Soru çözerek para kazanma siteleri şunlardır;

 • Swagbucks
 • Survey Junkie
 • Toluna
 • YSense(ClixSense)
 • Pinecone Research
 • Amazon Mechanical Turk
 • Fiverr
 • Upwork
 • Pawns.App
 • Online Darphane
 • Branded Surveys
 • LifePoints
 • i-Say
 • Opinion Outpost
 • Valued Opinions

Bu internet sitelerinin neredeyse hepsi anket doldurarak ya da benzer görevleri tamamlayarak online para kazanabileceğiniz siteler. Ancak bazı farklılıkları bulunan bir kaç sitenin kullanımını sizler için açıklamak istiyorum…

Swagbucks

Anket doldurup, online alışveriş yaparak, video izleyerek, ilgilendiğiniz alan ile ilgili görevleri tamamlayarak puanlar kazanabileceğiniz bir platformdur. Hatta oyun oynarak para kazanabileceğiniz bu platformda arkadaşlarınızı davet ederek kazandığınız puanları katlayabilirsiniz. Biriktirdiğiniz puanları, nakit para ya da hediye kartları ile takas edebilirsiniz. Türkiye üzerinden giriş yapılamadığı için uygulamaya VPN üzerinden USA ve Canada ülkesini seçerek giriş yapabilirsiniz.

Günlük görevleri tamamlayarak 5000 SB yani Swagbucks Puanı kazanabilirsiniz. 100 SB puanı 1 dolara karşılık gelmektedir. Yani günde 50 Dolar ek gelir elde edebilirsiniz. Bu da güncel kurlar yüksek bir kazanca karşılık gelmektedir.

Fiverr

Bu platformda öğrenci, profesör, ev hanımı vs. hiç fark etmeksizin herkes soru çözerek para kazanabilir. Yaptığınız hizmeti ilgili kişilere en az 5 dolar karşılığında satabileceğiniz dünya çapında yaygın kullanılan bir platformdur. 2009 yılından beri insanlar freelancer işler yaparak burada geçimini sağlayabiliyor ya da ek gelir elde edebiliyor. Hizmetinizi satacağınız kişiyle doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken profilinizi oluşturduktan sonra yapacağınız işlerin tanımını iyi yapmak. Örneğin “Markanız için en uygun göz alıcı logonuzu tasarlayabilirim.”, “işletmeniz için web sitesi oluşturabilirim.” ya da “Sizin için sosyal medyada paylaşılmak üzere reels videoları çekebilirim” gibi başlıklar kullanabilirsiniz. Projeleriniz gerçekleştirdikçe profilinize portfolyo ekleyerek müşterileri hızlı bir şekilde kendinize çekebilirsiniz.

Unutmayın profil seviyeniz arttıkça daha fazla para kazanabilirsiniz. Başlangıçta yaptığınız hizmet başına 5 Dolar alsanız da sonrasında ise ayda 2 bin – 3 bin Dolar arasında para kazanabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız. Yurtdışına yapılan işlerle bu rakamları rahatlıkla kazanma şansınız da vardır.

Online Darphane

Bu platformu online bir şekilde soru çözerek para kazanma rehberi olarak görebiliriz. Kişilerin birçok farklı görevleri tamamlayarak para kazanabileceği bir platformdur. Anket sorusu çözme, içerik oluşturma, sosyal medya paylaşımları gibi görevler içerir.

Bu platformdan soru çözerek para kazanmak için yalnızca internet bağlantısı ve bilgisayar gereklidir. Sonrasında kendi belirlediğiniz çalışma saatleri içerisinde görevleri tamamlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Günde 100 TL kazanabileceğiniz gibi günde 1000 TL para da kazanabilirsiniz. Bu sizin yaptığınız görev sayısına bağlı olacaktır.

Öneri Yazı: Yapay Zeka İle Para Kazanma

Uzman Kirala

Daha öncesinde bahsettiğimiz platformlardan biraz farklı olarak kurumsaldır. Bu platformdaki kullanıcılar işlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirirler. Kişiler projesine en uygun uzman kişiyi sitede seçer ve para teklif eder. Karşılıklı anlaşma gerçekleşirse proje yapımına başlanır. Proje başlangıcında ücretin bir kısmı yatırılır diğer gerikalan ücret ise proje sonunda karşı taraftan tahsil edilir. Ücretsiz bir şekilde kayıt gerçekleştirebilir ve proje yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yaptığınız projenin komplike olması ve süresine bağlı olaraktan ayda 30.000 TL’ye kadar varan paralar kazanabilirsiniz.

Armut

Armut piş ağzıma düş sloganı ile bu platformu duymayanınız yoktur diye düşünüyorum. Çok farklı alanlarda ilanlar açabiliyorsunuz. Yaptığınız her iş için bir fiyat belirliyorsunuz. Ardından sizlere başvuran kişilerin bildirimi geliyor. Ya farklı bir özel teklif ile geliyorlar ya da direkt sizin belirlediğiniz ücret ile sizden hizmet almayı kabul ediyorlar. Platform içinde para kazanabileceğiniz sektör yelpazesi farklı ve geniş olsa da soru çözerek para kazanabileceğiniz platformlar arasındadır.

Proje Kurdu

Proje kurdunda genellikle dijital projeler konusunda desteğe olanlara yardım ederek para kazanılıyor. Örneğin Microsoft Office, programlama dilleri, Adobe programları veya yazılım araçlarını kullanarak proje yapmaya çalışan insanlar, karşılaştıkları sorunları ya da direkt olarak yapmak istedikleri projeyi sizlere ücret karşılığında yaptırıyorlar.

YKS Soru Çöz Para Kazan

Soru çözerek para kazanma konusunda en çok aranılan konulardan birisi de YKS soru çöz para kazan. Bu konuda talep edilen asıl şey genellikle YKS sorularının çözümleri veya derslere yardımcı bir amaçta oluyor. Her yıl sınava hazırlanan milyonlarca öğrenci sorularını çözdürmek için etüt merkezlerine gidemedikleri için veya daha pratik bir sonuç olarak online aradıkları için bu yönteme başvurmaktadır.

Lise Soru Çöz Para Kazan

Liseli öğrencilerin ödevleri, testleri veya sorularına yardım ederek para kazanmak listemizde olması gereken başlıklardan birisidir. Sosyal medya grupları üzerinde ya da yukarıda yer alan soru çözerek para kazanma platformlarında on binlerce liseli bu konuda destek aramaktadır. Siz de yukarıda sıraladığım siteler ve platformlar üzerinden bu kişilere ulaşıp soru çözüp para kazanabilirsiniz…

Ayrıca öğrencilerin de çok kullandığı Papara kartın avantajlarını öğrenmek için Papara ile para kazanma yazısına göz atabilirsiniz.

Soru Çözerek Para Kazanmak İçin Neler Gerekli?

Soru Çözerek Para Kazanmak İçin Neler Gerekli?

Soru çözerek para kazanmak için bazı ilgili alanlarda bilgi birikimi gerekli olabilir. Özellikle matematik veya fizik gibi alanlardaki soruları çözerken analatik düşünmek önem arz eder. Soruları anlamak ve analiz etmek burada önemli bir noktadır. Karmaşık gözüken problemler için analitik düşünme yeteneğiniz ile basit parçalara bölmeniz gerekebilir. Böylece gözünüzde dağ gibi büyüyen bir problemi daha basit bir şekilde çözümleyebilirsiniz.

Yazımızın içerisinde yalnızca soru çözerek para kazanmakla kalmayıp birçok online para kazanma yollarından da bahsettik. Örneğin MS Office programları, programlama dilleri veya Adobe programları gibi araçlar ile çözülebilecek bir soru için bu araçlar hakkında bilgi sahibi olmak önem arz ediyor. Bilgi sahibi olmayı da geçtim en azından bu programları kullanabilecek özellikte bir bilgisayar edinmeniz gerekebilir.

Soru çözerek para kazanma hakkında merak ettiğiniz tüm detayları yorumlar kısmından bizlere sorabilir veya görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Yorum yapın