Amigurumi Yaparak Para Kazanma – Tüm Detaylarıyla!

Sizlere evden para kazanmanın ve kolay para kazanmanın yollarını sıralamaya devam ediyoruz. Şimdi sizlere son zamanların popüler bir iş fırsatından bahsedeceğim. Amigurumi yaparak para kazanmak ister misiniz?

Amigurumi nedir? Daha önceden duymadıysanız hiç endişelenmeyin. El işlerine ilgiliyseniz ve evden ek gelir etmenin yollarını arıyorsanız, bu fırsat tam size göre! Amigurumi bebek yapımı yeni başlayanlar için anlatacağız. Bunun dışında Amigurumi bebek satışı yapabilmek için de tüyolardan bahsedeceğiz. Hadi başlayalım…

Amigurumi Nedir?

Amigurumi yaparak para kazanmak için detaylara girmeden önce bilmeyenler için amigurumi nedir? Bundan bahsedeceğim. Dediğim gibi bunu daha önceden duymadıysanız endişelenmenize gerek yok. Sizlere tüm bilinmesi gerekenleri sıralayacağız.

Amigurumi, tığ veya şiş gibi araçlar kullanılarak yaratılan, farklı boyutlarda olan sevimli oyuncakların hayat bulduğu bir sanat türüdür. Her bir parça özenle işlenir ve sonunda içi doldurularak oyuncakların karakteristik şekilleri oluşturulur.

Son yıllarda amigurumi oyuncak bebeklere ilgi çok arttı. Çünkü çocuklar için çok daha sağlıklı hem de dekoratif olarak dahi kullanılabilmesi. Siz de amigurumi yaparak para kazanmak istiyorsanız aradığınız tüm detaylar da yazımızda yer almakta! Şimdi işin detaylarına girelim…

Kimler Amigurumi Bebek Yapıp Satabilir?

Kimler Amigurumi Bebek Yapıp Satabilir?

Amigurumi yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız, bu iş için uygun olup olmadığınızı sorguluyor olabilirsiniz. Amigurumi yapıp satmak aslında el işine güvenen herkes için uygun br iş fırsatı. Yapımını öğrendikten sonra hızlı şekilde bir çok oyuncak yapabilirsiniz.

Elbette süreç biraz zaman ve sabır gerektirecektir. Bu nedenle öğrenim sürecini en verimli şekilde geçirmeniz önemli bir konudur. Sizlere amigurumi bebek yapımından bahsedeceğiz ve sonrasında başarılı şekilde nasıl satabileceğinizi anlatacağız.

Öneri Yazı: Punch Yaparak Para Kazanma

Amigurumi Yaparak Para Kazanma

Amigurumi Yaparak Para Kazanma

Amigurumi yaparak para kazanmak istiyorsanız sizlere adım adım anlatacaklarımı takip etmelisiniz. Bu işten para kazanmak için ilk önce gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Merak etmeyin, bu malzemeler oldukça ucuz ve kolay bulunuyor.

Sonrasında amigurumi bebek yapımı yeni başlayanlar için nasıl yapılıyor sizlere detaylarıyla anlatacağım. İki önemli adımdan sonra satış konusunda değineceğim. Böylelikle A’dan Z’ye amigurumi ile para kazanmayı öğreneceksiniz. 🙂 Ayrıca size satışlarınızı arttıracak önemli ipuçlarını da yazının devamında anlattım. İşte birbirinden değerli o bilgiler…

Amigurumi Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Amigurumi yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız yapmanız gerekenlerden ilki, gerekli malzemeleri temin etmektir. Amigurumi yapmak için gerekli malzemeler şunlardır;

 • Çeşitli Renklerde Örgü İplikleri: Yapacağınız amigurumi için kullanmak istediğiniz renklerde iplikler
 • Farklı Numaralarda Tığ Şiş: Kullanacağınız iplerin kalınlığına ve yapacağınız ürüne göre değişen farklı kalınlıklarda tığlar
 • Dolgu Malzeme: Ördüğünüz ürünlerin içini doldurmak için elyaf veya benzeri bir dolgu malzemesi
 • Dikiş İğneleri: Ördüğünüz parçaları bir araya getirmek için dikiş iğneleri.
 • Düğme ve Aksesuarlar: Amigurumi bebeklerin gözlerinde kullanmak için çeşitle düğme modelleri ve süslemek için ek aksesuarlar

Bu malzemeler amigurumi yaparak para kazanmak için en temel ihtiyaçlardır. Bunların tamamını internet üzerindeki hobi marketlerden veya stopçulardan temin edebilirsiniz. Daha profesyonel bir üretim sağlamak için zaman içinde kullanacağınız ürünlerin portföyünü de genişletebilirsiniz.

Adım Adım Amigurumi Yapımı

Adım Adım Amigurumi Yapımı

Alışveriş adımından sonra ön bilgi oluşması için bir de amigurumi yapından bahsedeceğim. Temel adımlarda sıraladığım maddeler, amigurumi yaparak para kazanmak isteyenlerin bilmesi gereken tüm detayları da içermektedir. İşte adım adım amigurumi yapımı;

 • Ürün şablonu ve desenini seçin: İlk olarak yapmak istediğiniz amigurumi figürünü belirleyin. Amigurumi oyuncaklar için internet üzerinden binlerce farklı şablon ve desen modeli yer almaktadır.
 • Kullanacağınız renk ve iplikleri belirleyin: Seçtiğiniz amigurumi oyuncak için hangi renk ve desenleri kullanacak iseniz bu iplikleri belirleyerek devam etmelisiniz. Ayrıca bu kısımda öreceğiniz ürüne uygun tığ şişleri ve iğneleri de belirlemelisiniz.
 • Temel parçaları örmekle başlayın: Şablona göre parçaları örerek başlayabilirsiniz. Amigurumi oyuncağın baş, gövde, kol ve bacakları başlıca parçalardan oluşmaktadır.
 • Örülen parçaları dolgu malzemesiyle doldurun: Her parça örüldükten sonra dolgu malzemeleriyle dikilen parçaların içini doldurun. Parçaların sertlik yumuşaklık kısmını ayarlamak bu kısımda size kalmış bir seçenektir.
 • Doldurulan parçaları birleştirin: İçini doldurduğunuz parçaları dikiş iğnesi kullanarak birleştirin.
 • Yüz ve vücut ayrıntılarını ekleyin: Parçaları birleştikten sonra hazır olan oyuncağın yüzünün detayları, gözlerine düğme gibi aksesuarlar ekleme ve ekstra süslemeler için bu kısımda dikkat çekici ayrıntıları ekleyebilirsiniz.
 • Son düzeltmeler ve kontrol: Ördüğünüz bebeğin, oyuncağın son dokunuşlarını yapın ve düğüm atılacak kısımlar, fazlalık iplik uçları gibi yerleri temizleyin.

Ve artık amigurumi oyuncağınız hazır 🙂 Zaman içerisinde eliniz daha da hızlanacak ve farklı modelleri de üretebileceksiniz.

Ayrıca tişört tasarla para kazan yazısına göz atarak el yeteneğiyle gelir sağlama yollarını detaylıca öğrenebilirsiniz.

Amigurumi Bebek Yapımı Yeni Başlayanlar İçin

Amigurumi yaparak para kazanma online girişim faaliyetleri arasında son yıllarda daha da popüler olmuştur. Birçok kişi evde ek iş olarak ve hobilerini kazanca dönüştürmek adına farklı satış yolları aramaktadır. Bu yollardan birisi de amigurumi yaparak para kazanmaktadır…

Amigurumi yapmak kolay mı? Diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. En başta bu soruya yanıt verelim. Evet, tekniği öğrendikten sonra amigurumi yapmak oldukça kolaydır. Eliniz, yaptıkça alışacak ve daha hızlı şekilde üretim yapabileceksiniz. Yeni başlayanlar için yukarı yer alan gerekli malzemeler ve yapım teknikleri sıralamamızdan sonra satış yollarını da sizler için detaylandırdım. Satışlara nasıl başlayacağınızı merak ediyorsanız işte o detaylar…

Amigurumi Satışı Nasıl Yapılır?

Amigurumi bebek satışı yapmak isteyenlerin en çok merak ettikleri şeylerden birisi de satışları nasıl ve nereden gerçekleştirecekleridir. Bunun için birçok kişi satışlara başlamak için doğru kaynakları bulamamaktadır. Online satış denilince akla gelen birkaç büyük platform vardır ancak bunlar haricindekilerin çoğu bilinmemektedir.

İnternet üzerinden satış yapmak için tüm platformları doğru kullanmanız ve bunların kullanım çeşitliliğini arttırmanız önemlidir. Buna ek olarak sosyal medya araçları ile reklam yaymak daha çok satış yapmanız son derece etkilidir. Kısacası olabildiğince çok e-ticaret platformunu aktif kullanmak ve reklam araçlarını çeşitlendirmek kazançlarınızı arttıracaktır. Satış yapabileceğiniz bu e-ticaret sitelerini ise aşağıda sizler için sıraladım…

Öneri Yazı: Müzik Dinleyerek Para Kazan

Amigurumi Bebek Satışı İçin Site Önerisi

Amigurumi Bebek Satışı İçin Site Önerisi

Eğer ki evde ek iş olarak ya da hobi için ürettiğiniz amigurumi bebekler var ise bunları kolayca gelire çevirebilirsiniz. El işi bebekleri internet üzerindeki birçok pazaryerinde satışa çıkararak satabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta birçok üreticinin yaptığı gibi yurtdışına satış ile Dolar ile para kazanabilirsiniz.

Amigurumi yaparak para kazanma siteleri başlıca şunlardır;

Ek olarak bu sitelerin yanı sıra İnstagram üzerinden satış yapmak size önemli bir ek gelir kaynağı sağlayacaktır. Ayrıca Trendyol, Hepsiburada, N11, Pazarama veya Çiçeksepeti gibi yerli pazaryerleri üzerinden de satışlar yaparak kazanç yollarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca amigurumi satın alan firmalar ile de iletişim kurarak buraya toplu satım da yapabilirsiniz.

Dipnot: Yerli pazaryerleri için şahıs şirketi kurmanız gerektiğini unutmayınız. Yabancı satış platformlarında doğrudan satış mümkün iken, yerli e-ticaret sitelerinde fatura kesme zorunluluğunuz yer almaktadır.

Amigurumi Bebek Satmak İçin İpuçları

Amigurumi Bebeklerinizi Satmak İçin İpuçları

Hobiniz sayesinde gelir sağlamak istiyorsanız ve ek iş olarak amigurumi satmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken birkaç öneri sıralayacağım. Bunlar el işiyle para kazanmak isteyenler için de son derece önemli ipuçlarıdır. Bunlar kısaca şöyledir;

 • İnsanların daha çok tercih edeceği modelleri inceleyin ve üretin
 • Sosyal medya hesabınızla bilinirliğinizi arttırın
 • Kendinize has bir model üretmeye çalışın
 • Yurtdışına satış yapabileceğiniz platformları seçin
 • Piyasa fiyatlarının ortalamasına uymaya gayret edin
 • Birden çok pazaryerlerinde satış yaparak gelir yollarınızı arttırın
 • Girişimcilik desteği gibi avantajlardan yararlanarak işinizi büyütmeye odaklanın

Bu ipuçlarını elbette daha da çoğaltmak mümkün. Ancak hobinizle kazanç sağlamak için bu adımları izlemeniz sizin için uzun süre etkili bir yöntem olacaktır. Özellikle yurtdışına satışla Dolar kazanabileceğiniz platform ve pazaryerlerini kullanmak sizin yüksek kazançlar elde etmenizi sağlayacak bir yöntemdir.

Sizler için son olarak amigurumi satışı yaparak para kazanan bir üreticinin anlatım videosunu son kısma ekledim. Eğer siz de amigurumi yaparak para kazanmak istiyorsanız geç olmadan iğne ipliği elinize almalısınız 🙂

Amigurumi Yaparak Para Kazanma Konulu Örnek Video

Yorum yapın