Punch Yaparak Para Kazanma – Yurtdışına Satışla Dolar Kazan!

Günümüzde birçok kişi internet üzerinden para kazanma konusunda farklı yollar bulmaktadır. Evde ek iş yapmak isteyen birçok kişi ise el işi yaparak para kazanmak konusunda çeşitli gelir yolları sağlamaktadır. Punch yaparak para kazanma da bu yöntemler arasında son yılların en popüler işleri arasındadır.

Panç yaparak para kazanma fikri konusunda eğer ki iddialıysanız başlangıç seviyesinde bile ayda 400-500 Dolar kazanmanız mümkün! Günümüzün Dolar kurunu da göz önünde bulunduracak olursanız bu rakam çok ciddi bir rakama denk gelecektir. Eğer ki el işi konusunda yaratıcı ve hızlıysanız bu işten çok para kazanabilirsiniz… O halde detaylara daha yakından bakalım.

Punch Yaparak Para Kazanma

Punch Yaparak Para Kazanma

İnternetten kazanç yolları arasında son zamanların en popüler seçeneklerinden birisi de punch yaparak para kazanmaktadır. Punch işleme tekniğiyle yastıklardan süs eşyalarına kadar çok geniş bir ürün çeşitliliğinde üretim yapılmakta ve bu yolla gelir elde edilmektedir. Panç işleme üreticileri, ürettiği çeşitli ev-tekstil eşyalarıyla rengarenk tasarımlar ortaya koymakta ve bunu da internet üzerinden satışa çevirmektedir.

Bu konuda bilinmesi gerekenlerin başında, bu ürettiğiniz el işi ürünleri nerelerde satacağınız gelmektedir. Hızlı ve yaratıcı işler yapmanın yanı sıra ürettiğiniz işleri nerelerde ve yüksek fiyatla satmanız gerektiğini bilmek olmalıdır. Yurtiçinde bu ürünler TL karşılığında ve rekabetin de yüksek olduğu bir pazarda satmanız gerekmekte. Ancak el işi ürünleri Etsy, Amazon vb. sitelerde Dolar karşılığında yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Punch satarak para kazanmak isteyenlerin öncelik vermesi gerekenler başlıca ise şu şekildedir;

 • Punch işleme konusunda gelen satış taleplerini karşılayacak kadar çeşitli ve hızlı üretim yapabilmek
 • Yabancı satış siteleri / platformlarında sanal mağaza açmak ve bu mağazaları kontrol edecek bilgiye sahip olmak
 • Ürünlerin net ve farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını yüklemek
 • Müşterilerden gelen soru ve mailleri en hızlı sürede cevaplamak
 • Kişiselleştirilmiş siparişleri en kısa sürede üretime geçirmek
 • Fedx, DHL vb. yabancı ülkeye kargo gönderen şirketlerin işleyişini öğrenmek
 • Teslimat sonrası müşterilerden mağazanıza olumlu yorum bırakmasını isteyerek mağaza bilinirliğini arttırmak.

Elbette bu liste daha da uzatılabilir ancak genel hatlarıyla punch işleme satarak para kazanmak isteyenlerin bilmesi gerekenler bunlardır. Eğer ki kazanç yollarını çeşitlendirmek ve kazancınızı da arttırmak istiyorsanız farklı gelir yolları da vardır. Gelin birlikte bu konuya daha yakından bakalım…

Punch Yaparak Para Kazanma Yolları

Punch Yaparak Para Kazanma Yolları

Pucnh yaparak para kazanma yolları arasında elbette kazanç oranı yüksek olduğu için akla ilk olarak yabancı siteler gelmektedir. Ancak bu satış yerlerinde müşterilerin sizi keşfetmesi ve sipariş devamlılığı sağlayana kadar alternatif tüm yolları da kullanmalısınız. Bu alternatif yolların başında elbette İnstagram gelmektedir. Günümüzde ister butik isterse de küresel ölçekte olsun İnstagram veya TikTok gibi sosyal mecralarda yer almayan hiçbir işletme bulunmamaktadır.

Sosyal medya ağları sizin işinizi duyurmanız konusunda en büyük destekçiniz olmalıdır. Ayrıca ürünlerinizi sadece yabancı pazaryeri sitelerine yükleyerek değil, yerli alışveriş sitelerine de koymalısınız. Bu siteler sayesinde hem yurtiçi satışlarla birlikte sipariş devamlılığı sağlayacak hem de işinizi profesyonelleştirme konusunda önemli adımlar atacaksınız. Peki, el işi nakıştan gelir sağlama konusunda en kazançlı olacağınız siteleri merak ediyorsanız detaylara geçelim…

Öneri Yazı: Model Ol Para Kazan

Punch İşleme Yaparak Satış Yapılacak Siteler

Punch İşleme Yaparak Satış Yapılacak Siteler

Eğer ki el işi ürünler yaparak para kazanmayı hedefliyorsanız satış yerinizi de doğru tespit etmek son derece önemlidir. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere satış yapabileceğiniz en popüler siteleri sıraladım. Elbette yukarıda da bahsettiğim gibi en yüksek geliri yabancı platformlardan elde edeceksinizdir. Ancak gelir sağlama yollarınızı arttırmak amacıyla İnstagram veya Yerli Pazaryerleri sayesinde de satışlarınızı gerçekleştirmelisiniz.

Punch işleme yaparak satış yapabileceğiniz yabancı siteler başlıca şunlardır;

Punch işleme satabileceğiniz yerli siteler ise başlıca şu şekildedir;

 • Shopier
 • Zeosstore
 • Trendyol
 • Hepsiburada
 • N11
 • Çiçeksepeti
 • PTTAvm
 • Pazarama

Bu sitelerin sayısını çoğaltmak mümkün. Ancak bu e-ticaret siteleri sizin yüksek gelir sağlama ihtimaliniz olan platformlardır. Bu siteler yüksek ziyaretçi sayısı aldığı için de bu platformlarda insanlara ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ek olarak İnstagram üzerinden de bir sayfa oluşturmayı ve İnstagram üzerinden de sipariş ve satış almayı da göz ardı etmemelisiniz.

Ayrıca, Tişört Tasarla Para Kazan yazımız sayesinde, tasarımlarınızla gelir sağlayabileceğiniz alternatif seçenekleri de öğrenebilirsiniz!

Punch Yaparak Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Punch Yaparak Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

El işi ürünler ile para kazanmanın en önemli noktalarından birisi yurtdışına satış yapabileceğiniz platformlarda yer edinmek olmalıdır. Bu platformlarda Dolar veya Euro üzerinden kazanç sağlayacağınız için elbette kazanç oranları da bir hayli yüksek olacaktır. Bu sitelerde punch işleme satarak sağlayacağınız kazanç elbette satış miktarınıza göre de değişecektir.

Ancak ortalama olarak şuanda Etsy, Shopify veya Amazon Handmade gibi sitelerde punch işleme kılıflar, yastıklar veya duvar süsleri ortalama 15 Dolar ile 50 Dolar arasında değişmektedir. Bu rakam da TL karşılığında şuan için çok yüksek bir getiri sağlaması demek oluyor. Türk Lirası ile 50-100 Lira arasında değişen bu satışlar yurtdışına olan satışlara dönünce 20-30 kat daha fazla getiri sağlamaktadır. Bu nedenle birinci önceliğiniz her zaman yabancı satış siteleri/platformları olmalıdır.

Öneri Yazı: Sesinle Para Kazan

Punch Yaparak Para Kazananların Yorumları

Punch Yaparak Para Kazananların Yorumları

Evde para kazanmak konusunda birçok kişi el işi üretimi yaparak ek gelir sağlamaktadır. Bu kazancı sağlayanlar ise hobi olarak başladıktan sonra çoğu zaman birincil işine dönüştürmektedir. Punch yaparak para kazananların yorumlarını da sizler için forum siteleri ve çeşitli satış kanallarından inceledik. Panç (pucnh) işlemeyle satış yapanların en çok kazanç sağlayan kısmı yazımızda da bahsettiğimiz gibi yurtdışına satış yapan müşterilerden oluşmaktadır.

Aşağıda örnek bir video da bıraktığım punch nakışı üreticisi yurtdışına yaptığı satışlardan detaylarıyla bahsetmektedir. Yurtdışında ülkemizde olduğu gibi el işi nakışlar yaygın olmadığı için de bu tarz üreticilere rağbet yüksek olmaktadır. Eğer siz de hobi olarak başladığınız işi kazanca dönüştürmek istiyorsanız geç kalmadan kolları sıvayın! Punch yaparak para kazanmak sizin de işiniz olabilir.

Punch yaparak para kazanma işine bir örnek üretici videosu

Yorum yapın