Sokakta Ne Satarak Para Kazanabilirim – En Kazançlı Fikirler

Eğer ki ek gelir sağlamak veya doğrudan kazanç elde etmek için farklı satış fikirleri arıyorsanız birbirinden değerli fikirlerle buradayız! Sokakta ne satarak para kazanabilirim diyenler için en kazançlı fikirleri tüm detaylarıyla inceledik. Çünkü işporta satış yaparak günde yüzlerce hatta binlerce lira kazanmak mümkün.

Sokakta satışı yapılabilecek ürünler konusunda birçok kişi en farklı fikirleri aramaktadır. Ancak her zaman bu kadar da yaratıcı fikirler bulmanız gerekmez! Çok bilindik bir işi yaparak bile günde binlerce lira kazanabilirsiniz. Tabii bunun da belirle şartları ve gereklilikleri yer almaktadır. Siz de sokakta ne satarak para kazanabilirim diyorsanız tüm detaylara daha yakından bakalım…

Sokakta Ne Satarak Para Kazanabilirim?

Sokakta Ne Satarak Para Kazanabilirim?

Sokakta satış yaparak para kazanmak isteyenler için yüzlerce seçenek yer almaktadır. Ancak bunların bir kısmının kâr marjı düşük bir kısmının da satış riskleri yer almaktadır. Bu fikirler arasında en kazançlı olanlar ve satış yapma potansiyeli en yüksek olanları biz de sırasıyla sıraladık.

Bu yöntemler kulağa bilindik gelse de seyyar satıcılık işinde önemi neredeyse hiç azalmayan seçeneklerdir. Ve maliyeti düşük olup kâr marjlarının da yüksek olduğu kazanç yollarıdır. İşte sokakta ne satabilirim diyenler için o seçenekler;

Bardakta Mısır Satarak Para Kazanmak

Bardakta Mısır

Sokakta satılacak besin ürünleri arasında kâr marjı en yüksek olan seçeneklerden birisi bardakta mısırdır. Satış arabası ve yalnızca dondurulmuş bir poşet mısır ile doğrudan satışa başlayabilirsiniz. Birkaç bin TL ile tüm sermayenizi hazırlamış şekilde ilk günden hatrı sayılır kazançlar da elde edebilirsiniz.

İşlek bir cadde, kentin önemli park ve meydanlarında günde birkaç poşet mısır bile satmanız mümkündür. Bir kg mısır ve ek maliyetler (yağ, ısıtıcı, ketçap mayonez vb.) şuanda toplam 100 Lira iken siz bunu 3 bardak ile amorti edebilirsiniz. Ortalama 30-35 Lira olan bardakta mısırlardan bin TL kazanç sağlayabilirsiniz. Bu da 10 kattan fazla kâr elde etmenizi sağlar. Bu yöntemle ayda 20-25 bin Lira net kazanç elde etmiş olursunuz.

Seyyar Kestane Satışı İle Para Kazanmak

Kestane

Kültürümüzün vazgeçilmezi hem yaz aylarının hem de soğuk kış günlerinin sevilen yiyeceği kestane! Seyyar satıcılık ile para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır.

Çünkü sokakta ne satabilirim diyenler için kestane közleyip satmak kâr oranı en yüksek seçeneklerin başında gelmektedir. 1 kg kestane ve 1 kilogram kömürle birlikte 10 kattan fazla kar marjı elde etmeniz mümkün. Bu sebeple siz de bu satış ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmalısınız.

Simit Satarak Para Kazanmak

Simit Poğaça

Sokakta ne satabilirim diyenlerin aklına ilk gelecek gıda ürünlerinden birisi de simit poğaça satışıdır. Kahvaltılarda kültürümüzün bir parçası haline dönüşmüş bu fırın mamulleri hemen hemen her semtte birden fazla sokak tezgahına sahiptir. Sermayesiz para kazanma konusunda en iyi fikirler arasında da yerini korumaktadır.

Birçok fırın veresiye simit poğaça vererek seyyar satıcılarla çalışmaktadır. Veresiye yöntemle alacağınız simitler ya da poğaçaları 2-3 kat bir kazanç farklıyla her gün yeniden tedarik etmeniz sağlanacaktır. Birkaç gün içinde bile peşin satın alacak sermaye kazancı sağladığı ve işlek yerlerde çok sayıda satış yapılabildiği için sokakta satış yapmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasındadır.

Sokakta Çay Kahve Satmak

Karton Bardakta Çay Kahve

Sokakta karton bardakla çay kahve satmak sıfırdan para kazanmak konusunda en iyi yöntemlerden birisidir. Maliyeti en düşük ürünler arasında yer alırken kâr marjı da en yüksek olanlar arasındadır. Birkaç liraya mal ettiğiniz çay veya kahveyi 10 Liradan başlayarak semtinize göre dilediğiniz fiyattan da satabilirsiniz.

Siz de sahil yerlerinde, turistik yerlerde, kentin meydanlarında gibi birçok yerde karton bardakla çay kahve satışı yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bardağı ortalama 10 Liradan günde 100 bardak sattığınızı düşünürseniz ayda 30 bin Lira gibi güzel bir kazanç elde edebilirsiniz

Çubukta Patates Satarak Para Kazanmak

Çubukta Patates

Son yıllarda kentlerin işlek yerlerinde, çocuk parklarının yakınlarında sıkça gördüğümüz çubukta patates seyyar satışta önemli bir yere sahip olmuştur. Çocuk yaşlı herkesin ilgisini çeken bu ürün, hem aperatif bir lezzet hem de farklı bir görüntü sayesinde dikkatleri üstüne çekmeyi başarmaktadır.

Patates birçok ürüne göre fiyatı uygun denebilecek gıdalar arasında yer almaktadır. Bir çubukta patates için de bir adet ortalama boyda patates kullanılmaktadır. Kullanılan yağ tipi yanmaz yağ denilen özel bir kızartma yağı olduğu için de bunun da maliyeti yine düşük olmaktadır. Bu işi yapanlar ise günde 500 Lira ortalama bir kâr elde ettiklerini söylemektedir.

Ayrıca Adım At Para Kazan yazımıza göz atarak hem sokakta satış yaparak para kazanabilir hem de gün içinde yürüdükçe gelir elde edebilirsiniz.

Çubukta Waffle

Gençlerin aperatif tatlı olarak son yıllarda en çok tercih ettiği şeylerden birisi de çubukta waffledır. Waffle tatlısının tabakta veya dürüm şeklinde satışının ardından çubukta hazırlanıp satışı da epey ilgi görmüştür. Hamur, çikolatalı krema ve süsleme şekerleri ile hazırlanan bu tatlının satış fiyatları da 30 ila 60 lira arasında değişmektedir.

Kâr marjının yüksek olduğu para kazanma fikirleri arasında yer alan çubukta waffle size yüksek kazançlar getirecektir. Okulların, parkların ve işlek caddelerin üzerinde yer alacan satış tezgahınız ile bu işte siz de yüksek cirolar elde edebilirsiniz.

Sokakta Ne Satarak Para Kazanabilirim?

Islak Hamburger

İstanbul lezzetleri arasında yer alan ıslak hamburger, günümüzde büyük kentlerden sonra her şehirde de görülmeye başlanmıştır. Evde hazırlanıp yalnızca sokakta buharlı bir tezgah içerisinde sıcak tutacağınız bu lezzetli ürünü kolayca satışa sunabilirsiniz. Toplu olarak alacağınız hamburger ekmekleri, kıyma ve sos ile uygun bir maliyetle kâr marjınızı da arttırabilirsiniz.

Yaklaşık olarak 10-15 Liraya mal edeceğiniz bir hamburgeri 30-35 Liraya satarak; yani tane başına 20 Liralık bir kâr elde edebilirsiniz. Bu yiyeceği satın alanlar tek seferde birkaç adet aldığı için de tek bir satışta iyi bir getiri sağlayabilirsiniz.

Pamuk Şeker Satarak Para Kazanmak

Pamuk Şeker

Seyyar pamuk şeker satarak para kazanmak eskimeyen iş fikirleri arasında yerini korumaktadır. Az sermaye ile gelir sağlamak isteyenler için kâr marjı yüksek bir tercihtir. 1 kg şeker ve çok çok az gıda boyasıyla 50 adetten fazla pamuk şeker yapılmaktadır. Yaptığınız pamuk şekerlerden birkaç tanesi bile maliyeti amorti edecektir.

Yaklaşık 40 tanesinin 30 Liradan net kâr bıraktığını düşünürseniz 1.200 Lira gibi kazanç edecektir. Günde 80-100 tane sattığınızı düşünürseniz bu rakamın da iki katı gibi yüksek bir rakam ortaya çıkmaktadır.

Uçan Balon

Çocukların vazgeçilmez eğlencelerinden birisi de uçan balonlardır. Tanesini birkaç Liraya alacağınız balonları, 5-10 Liralık bir helyum gazıyla doldurarak minimum 50-60 Liradan satabilirsiniz. 40-50 Liraya yakın net kâr bırakan uçan balon satışı günde 20 tane sattığınızda bile 1.000 Lira gibi güzel bir kazanç sağlayacaktır.

El İşi Örgüler Satarak Para Kazanmak

El İşi Örgüler

El işi örgüler sokakta ne satarak para kazanabilirim diyenlerin tercihleri arasında her zaman yerini koruyacak kadar önemlidir. El işi ürünler kâr marjı yüksek satış seçenekleri arasındadır. Turistik yerlerde, mesire alanlarında veya kentin işlek yerlerinde satacağınız el iişi ürünler size önemli kazançlar sağlayacaktır.

El emeği ürünlerde, maliyetin çok çok üzerinde bir kâr marjı olduğu için sokakta ne satarak para kazanabilirim diyenlerin seçenekleri arasında yer almalıdır. Eğer el yeteneğiniz var ise veya çevrenizde bu ürünleri üretecek bir tanıdığınız varsa mutlaka önem vermeniz gereken iş fikirleri arasındadır.

Ayrıca amigurumi yaparak para kazanma yazımıza bakarak siz de el işi örgüler ile kazanç sağlamanın alternatif yollarını öğrenebilirsiniz.

Sokakta Satış Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Sokakta Satış Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Küçük bir sermaye ile yüksek kazançlar sağlamanızı sağlayan eskimeyen işlerden birisi de seyyar satıcılıktır. Sokakta satış yapmak denilince elbette şartsız, kuralsız iş yapmanız mümkün değildir. Bugün köy ve kasabalarda bile seyyar satış yapmak istediğiniz zaman her an denetime girebilirsiniz. Bu sebeple seyyar satıcılık yapmak istiyorsanız gerekli izinlerin alınması ve uygulanması gereklidir.

Seyyar satıcılık tanımı gereği bir dükkan sınırı olmayan esnaf demektir. Büyük kentlerden küçük ilçelere hatta köylere kadar kültürümüzün eskimeyen de bir parçasıdır. Bulundukları yerlerin kalabalık alanlarında tezgahlarını açan sokak satıcıları hastane, okul, parklar ve meydanlarda satış yapmayı tercih etmektedir. Ancak bunun da belirli şartları yer almaktadır.

Sokakta satıl yaparak para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bağlı olduğunuz ilçenin Zabıta Müdürlüğü ile iletişime geçmek olmalıdır. Her belediyenin uyguladığı prosedür değişiklik gösterse de genel hatlarıyla birçoğu birbirine benzer şartlar ve gereklilikler talep etmektedir. Genel hatlarıyla sokakta satış yaparak para kazanmak isteyenlerin sahip olması gereken evraklar şunlardır;

 • Zabıta Müdürlüğüne Yazılmış Dilekçe
 • T.C Kimlik Belgesi Fotokopisi
 • SGK Geliri Olmadığını Gösteren Belge
 • Gıda Ürünleri Satacaklar İçin Sicil Belgesi
 • Vergi Dairesinden Alınan İlgili Belge
 • Belediyeye Yatırılan Yer Kiralama Dekontu

Birçok ilin mevzuatına göre bu şartları taşıyan ve gerekli evraklarını hazırlayan herkes seyyar satıcı olarak satış yapabilmektedir. Unutulmamalıdır ki gerekli evrakları ve izinleri olmayan herkese kaçak çalışma faaliyetine göre cezai işlem uygulanmaktadır.

En çok para kazanabileceğiniz iller elbette büyükşehirlerin işlek yerleri olacaktır. Bunun içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Belediyesi, İzmir Belediyesi gibi kurumların Zabıta Genel Müdürlükleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Öneri Yazı: Köpek Gezdirerek Para Kazanma

Sokakta Satış Yapmak İçin İpuçları

Sokakta Satış Yapmak İçin İpuçları

Sokakta ne satarak para kazanabilirim diyorsanız kazancınızı arttıracak küçük ayrıntılara dikkat etmeniz önemlidir. Sokakta satış yapmak konusunda bilmeniz gereken ipuçları başlıca şu şekildedir;

 • Güler yüzlü ve samimi olmanız,
 • Satış yaptığınız bölgenin işlek bir yer olması,
 • Gıda ürünü satıyorsanız temiz ve hijyenik olmanız,
 • Sizinle aynı işi yapan kişilerin o bölgede daha az olması,
 • Akşamları ışıklı ve dikkat çeken bir yerde konumlanmanız,
 • Aynı muhitte düzenli olarak satışa çıkmanız

Seyyar satıcılıkla para kazanmak istiyorsanız bu liste sizin için son derece önemli ipuçlarını içermektedir. İşporta yaparak para kazananların bu detaylara önem vermesi kazançlarını büyütmek ve müşterilerini arttırmak konusunda etkilidir. Eğer siz de sokakta ne satarak para kazanabilirim diyorsanız bu tavsiyelere kulak vermelisiniz!

Seyyar Satıcılık Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sokakta Ne Satarak Para Kazanabilirim Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Sokakta satış yapmak isteyenlerin merak ettiği ve internet üzerinde en çok aratılan konuları sizler için güncel bilgiler eşliğinde hazırladık. İşte o sorular;

Sokakta seyyar su satmak ne kadar para kazandırır?

Seyyar su satışı, şişe başına 0,75 kuruş kâr bırakmakta olup kazanacağınız rakam gerçekleştireceğiniz adete göre değişecektir.

Sokakta ne satabilirim?

Sokakta satılabilecek ürünlerin başında yukarı listelenen ürünler; bardakta mısır, su, çiçek, çay kahve, kestane, çubukta waffle, çubukta patates gibi birçok seçenek yer almaktadır.

Sokakta ne satarak para kazanabilirim pratik?

Sokakta pratik olarak satılabilecek ürünler arasında hazır yiyecek ve içecekler. Takı, el işi ürünler, süs eşyaları gibi seçenekler yer almaktadır.

Eğer siz de sokakta ne satarak para kazanabilirim diyenlerdenseniz bu konudaki soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşın.

Yorum yapın