4 Adımda Beko Buzdolabı Resetleme (KESİN ÇÖZÜM)

Beko buzdolabına mı sahipsiniz? Öyleyse sizi çokça ilgilendiren bir konudan bahsedeceğiz. Beko buzdolabı resetleme işlemiyle buzdolabınızda oluşan birçok problemi dakikalar içerisinde çözebilirsiniz.

Beko No Frost Buzdolabı resetleme işlemi sadece problemleri çözmek için değil, buzdolabınızın genel bakımı için de önemli bir işlem. O nedenle bu konuyu bilmeniz sizin için önemli olacak.

Beko Buzdolabı Neden Resetlenir?

Beko Buzdolabı Neden Resetlenir
Beko Buzdolabı Neden Resetlenir

Beko buzdolapları performans ve dayanıklılığıyla oldukça sevilerek ve memnun kalınarak kullanılan ürünlerden birisi. Ancak her buzdolabında olduğu gibi bazı beklenmedik durumlarla karşılaşılabilmektedir. Peki, hangi durumlarda buzdolabınızı resetlemek çözüm olabilir? Neden buzdolabınızı resetlemeniz gerekir? Anlattık.

1- Elektrik Sorunları

Buzdolabınızın elektrik bağlantısında bazı sorunlar olduğunda ve ya güç kaynağında bir problem olduğunda reset atma işlemi çözüm olabilmektedir. Elektrik kesintilerinden sonra buzdolabınızın ayarlarının bozulması vs. gibi durumlarda buzdolabınıza reset atarak, ayarlarını tekrar yapabilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

2- Yanlış Buzdolabı Ayarları

Buzdolabı ayarlarını yaparken yanlış ayar mı yaptınız? En başa dönmek mi itiyorsunuz? Öyleyse Beko buzdolabı resetleme adımlarını gerçekleştirerek en başa dönebilirsiniz. Buzdolabınızın dondurucu ve soğutucu kısımlarının ayarlarını resetleme yaparak fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz. Sıfırdan ayarınızı yapabilirsiniz.

3- Yanlış Çalışma Şekilleri

Buzdolabınızdan beklenmedik hatalar aldığınızda reset atmak çoğu zaman çözüm olabilmektedir. Örneğin buzdolabınızdan farklı sesler geliyorsa, beklediğiniz soğutma işlemi gerçekleşmiyorsa, Beko buzdolabı resetleme yöntemiyle sorunu çözebilirsiniz. Resetlemeden sonra sorun devam ediyorsa, profesyonel bir destek almayı düşünebilirsiniz.

4- Arıza Kodları

Buzdolabınızın dijital ekranında beklenmedik arıza kodlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu arıza kodlarının her biri bir sorunun ifade etmektedir. Bu arıza kodlarının bazılarında buzdolabınızı resetlemeniz gerekebilmektedir. Bu nedenle Beko buzdolabı resetleme işlemini bilmeniz gerekir. Resetleme yaptıktan sonra arıza kodunuza göre geri kalan işlemleri gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Adım Adım Beko Buzdolabı Resetleme

Adım Adım Beko Buzdolabı Resetleme
Adım Adım Beko Buzdolabı Resetleme

Beko buzdolabınızı manuel olarak kendiniz resetleyecekseniz, sizlere adım adım ne yapmanız gerektiğinden bahsettik. Beko buzdolabını manuel olarak resetlemek için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

1- Fişinizi Çekin

Beko buzdolabı resetleme işlemi için ilk ve önemli adım buzdolabını fişten çıkartmaktır. Bu hem güvenlik açısından hem de fabrika ayarlarına dönmek açısından önemli bir adımdır. Fişi çektikten sonra cihazdan elektriği tamamen boşalttığından emin olmak için üç dört saniye bekleyin.

2- Ürünlerinizi Boşaltın

Eğer buzdolabınızda sıcaklık değişikliğinden hızla etkilenecek ürünler varsa, buzdolabından çıkartmanızda yarar vardır. Bu sayede hem cihazınıza zarar gelmez hem de ürüne.

3- Buzdolabı Resetleme Tuşuna Basın

Beko buzdolabı resetleme için asıl kısım resetleme tuşlarını bulmak. Bu aslında tek bir tuşu ifade etmek. Şöyleki bazı tuşların kombinasyonundan oluşabilmektedir. O nedenle Beko buzdolabınızın kullanım kılavuzunu okuyarak bu tuşu bulmanız sağlıklı olacaktır. Bulduktan sonra bir kaç saniye basılı tutmalısınız. Birkaç saniye boyunca bekleyin.

4- Fişinizi Tekrar Takın

Tüm bu adımları gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken fişinizi geri takmaktır. Fişinizi taktığınızda buzdolabınızın ayarlarının fabrika ayarlarına döndüğünü göreceksiniz. Buzdolabınızı dijital ekranında ve iç aydınlatmasında bir problem yoksa, ayalarınızı oluşturarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Arçelik buzdolabınız mı var? Öyleyse Arçelik Buzdolabı Resetleme yazısını okuyun…

Beko Dijital Buzdolabı Resetleme

Beko Dijital Buzdolabı Resetleme
Beko Dijital Buzdolabı Resetleme

Beko buzdolabınız dijitalse, dijital ekran üzerinden Beko buzdolabı resetleme işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için dijital ekranınızdaki bazı tuşları kombine edeceksiniz. İşte adım adım Beko dijital buzdolabı resetleme aşamaları

  • Buzdolabınızın dondurucu kısmının ayarlarında bulunan tuşları kullanacaksınız. Dijital ekranınızda hem soğutucu kısmını ifade eden hem de dondurucu kısmını ifade eden ve ayarlanmasına olanak sağlayan tuşlar bulunur. Siz reset atmak için dondurucu kısmındaki tuşları kullanacaksınız.
  • Buzluğunuzdaki sıcaklık ayarını yaptığınız yerde kar tanesi simgesi ve onun hemen karşısında bulunan derece simgesini kullanacaksınız. Bu simgelerin ikisine de aynı anda basmanız gerekiyor.
  • Sonrasında karşınıza bir kod gelecek. Bu buzdolabınızın modeline göre değişebilmektedir. Bu kodu gördükten sonra derece sembolüne bir kez daha basmanız gerekecek.
  • Derece sembolüne bastıktan sonra dijital ekranınız yanıp yanıp sönmeye başlayacak. Bu doğru yolda olduğunuzun işaretidir. Yanıp yanıp sönerken buzdolabınız aslında kendisini fabrika ayarlarına döndürüyordur.
  • 4 – 5 saniye kadar ekran yanıp yanıp söndükten sonra buzdolabınızın fişini çekmeniz gerekiyor. Fişi çektikten sonra ekranınızın ışığı hemen sönmeyebilir. Elektrik tamamen boşalıp, ekran söndükten sonra fişinizi geri takabilirsiniz.
  • Fişi tekrar taktıktan sonra buzdolabınızın fabrika ayarlarına döndüğünü göreceksiniz. Sonrasında istediğiniz ısı vs. ayarlarını yapabilir ve sıkıntısızca buzdolabınızı kullanabilirsiniz.

Beko Buzdolabına Reset Atmak İçin Bunlara Dikkat!

Beko buzdolabı resetleme
Beko buzdolabı resetleme

Beko buzdolabına reset atmak hakkında artık tüm aşamalara hakimsiniz. Ancak bir konuda var. Beko buzdolabınızı resetlemek istiyorsanız, dikkate almanız gereken bazı önemli noktaların olduğunu bilmelisiniz.

En başta herhangi bir teknik işlem yapmadan önce, cihazınızın kullanım kılavuzunu dikkatlice okumanız önemlidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi buzdolabının modeline göre reset atma aşamaları farklılık gösterebilmektedir. Bunun dışında buzdolabına reset atarken dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Güvenlik: Buzdolabını sıfırlarken, etrafınızdaki herhangi bir tehlike unsuru olmadığından emin olun. Elektrikle ilgili risklerin olmadığından emin olun.
  • Bekleme süresini unutmayın: Buzdolabının elektrik bağlantısını kestikten sonra, birkaç dakika beklemek bazen işe yarar. Bazen elektrik buzdolabından tamamen boşalmıyor. Bu nedenle elektriğin tamamen cihazdan boşaldığına emin olun. Bu, cihazın tamamen kapanmasını ve belleğin temizlenmesini sağlar.
  • Profesyonel destek: Eğer buzdolabınızın sıfırlanmasıyla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa ve işe yaramadıysa profesyonel bir teknisyenden yardım almayı düşünün. Yanlış işlemler, buzdolabına zarar verebilir.

Beko Buzdolabı Ekran Resetleme

Dijital ekranda dondurucu kısmını ifade eden ve ayarlanmasına olanak sağlayan tuşları bulun. Kar tanesi simgesi ve onun hemen karşısında bulunan derece simgesine aynı anda basın. Karşınıza bir kod gelecek. Kodu gördükten sonra derece simgesine bir kez daha basın. Dijital ekran yanıp sönmeye başlayacak.

Ekran yanıp sönerken buzdolabınız kendisini fabrika ayarlarına döndürüyor olacaktır. ekran yanıp söndükten sonra buzdolabının fişini çekin. Fişi çektikten sonra ekranın ışığı hemen sönmeyebilir; elektrik tamamen boşalıp, ekran söndükten sonra fişi geri takın. Fişi tekrar taktıktan sonra buzdolabınızın fabrika ayarlarına döndüğünü göreceksiniz.

Beko No Frost Buzdolabı Resetleme
Beko No Frost Buzdolabı Resetleme

Beko No Frost Buzdolabı Resetleme

Buzdolabınızın modeline göre reset atma işlemi farklılık gösterebilse de birçok buzdolabı için yukarıdaki aşamaları tamamlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Beko No Frost buzdolabı resetleme işlemleri için de yukarıdaki aşamaları okuyarak reset atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın