Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme – 8 Adımda Sıfırla!

Vestel bulaşık makinesine mi sahipsiniz? Öyleyse sizin için önemli olabilecek bir konudan bahsedeceğiz. Vestel bulaşık makinesi resetleme işlemi bulaşık makinesinde karşılaşılabilecek birçok sorun için etkili bir çözüm olabilmektedir.

Siz de aşağıda sıralayacağımız Vestel bulaşık makinesi arıza durumlarını, hatalarını yaşarsanız, resetleme işlemini gerçekleştirmek çözüm olabilmekte. Vestel dijital bulaşık makinesi resetleme nasıl olur, manuel olarak nasıl resetlenir? Adım adım detaylarıyla anlattık. Bulaşık makinenizi sıfırlamak istiyorsanız, sizlere bahsedeceğimiz adımları atlamadan gerçekleştirin.

Neden Bulaşık Makinesi Resetlenir?

Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme
Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme

Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme için birden fazla sebep olabiliyor. Bazı arıza kodları ile karşılaştığınızda vs. direkt teknik servis çağırmak yerine cihazınıza reset atmak çözüm olabiliyor. Bu nedenle Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme adımlarını öğrenmek önemli bir konu. Ciddi bir problem ortada yoksa resetlemek çözüm olacaktır. Aşağıdaki durumlarla karşılaşıldığı taktirde siz de Vestek bulaşık makinesi resetleme adımlarına geçebilirsiniz.

 • Performans Sorunları: Temizleme performansında gözle görülür bir düşüş yaşandığını gözlemliyorsanız, bulaşıklar tam olarak temiz çıkmıyorsa reset atmayı düşünebilirsiniz. Bulaşık makinesini sıfırlamak çoğu zaman performans düşüklüğünü ortadan kaldırır.
 • Elektriksel Sorunları: Sigorta atması, uzun süreli elektrik kesintileri gibi durumlardan sonra bulaşık makineniz arıza koduyla karşılaşmış ya da tam performansını gösteremiyor olabilir. Bu gibi durumlarda Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme sorunu çözebilmektedir.
 • Hata Kodları: Dijital ekrana sahip bir Vestel bulaşık makineniz varsa, bazı durumlarda ekrana hata kodları gelebiliyor. Ekranınızda F5 gibi genellikle harf ve sayı kombinasyonun oluştuğu bir kod dijital ekranınıza gelirse hata koduyla karşı karşıyasınız demektir. Reset atmanız bu durumu çözebilir. Ancak hata devam ediyorsa kullanım kılavuzunuza bakmalı ve buna göre bir yol izlemelisiniz.
 • Uzun Süre Kullanılmama: Bulaşık makinenizi uzun süre kullanılmadığında bazen performansında düşüklük olabiliyor ya da hata kodu verebiliyor. Bu durumda bulaşık makinenizi resetlemek bir çözüm olabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda reset atmak çözümünüz olabilmektedir. Ancak kullanım kılavuzunuza bakıp, durumun ciddi olduğunu düşünüyorsanız, teknik servis çağırmayı da düşünebilirsiniz.

Benzer yazı: Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Olur?

Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Olur?
Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Olur?

Yukarıdaki durumlarla karşılaştığınız taktirde resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Manuel olarak Vestel bulaşık makinesi resetleme nasıl olur? Adım adım aşağıda listeledik:

 1. Bulaşık makinesini prizden çekin ve yaklaşık 1 dakika bekleyin.
 2. Kapıyı açın ve biraz temiz hava alması için 30 saniye kadar bekleyin.
 3. Kapıyı nazikçe kapatın ve bulaşık makinesini tekrar prize takın.
 4. Program seçme düğmesine basarak bulaşık makinesini açın.
 5. Şimdi, reset düğmesine basın ve basılı tutun. Bu tuşlar genellikle başla/bekle tuşudur.
 6. LED ışığının reset düğmesi yanında yanana kadar düğmeyi basılı tutun.
 7. Reset düğmesini bırakın ve bulaşık makinesinin tamamen kapanmasını bekleyin.
 8. Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme işlemini tamamlamak için makineyi tekrar açın ve normal işlevine geri dönüp dönmediğini kontrol edin.

Bu adımları takip ederek Vestel bulaşık makinenizi başarıyla sıfırlayabilirsiniz. Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme için detaylara devam edelim.

Vestel Dijital Bulaşık Makinesi Resetleme

Vestel Dijital Bulaşık Makinesi Resetleme
Vestel Dijital Bulaşık Makinesi Resetleme

Dijital ekrana sahip Vestel bulaşık makineniz varsa aşağıdaki adımları gerçekleştirerek Vestel Dijital bulaşık makinesi resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle, bulaşık makinenizi açın ve farklı program seçenekleri sunan program seçme düğmesine basılı tutun.
 • Program seçme düğmesine basılı tutarken, bulaşık makinesinin ana şalterini açın veya fişini takın.
 • Yaklaşık 5 saniye boyunca program seçme düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Bu adım, bulaşık makinesinin hafızasını temizler.
 • Son olarak, bulaşık makinesinin kapağını kapatın ve resetleme işlemi tamamlandıktan sonra normal kullanımınıza devam edebilirsiniz.

Buzdolabı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Ek olarak bu yazıyı da okuyarak fayda sağlayabilirsiniz!

Vestel Bm 401 Resetleme

Vestel’in en sık satlan modellerinden birisi olan Vestel BM 401 bulaşık makinesi için de sık sık nasıl resetleme yapılacağı konusu araştırılıyor. Vestel Bm 401 Resetleme nasıl yapılır? Vesel bulaşık makinenizi fişe takılıyken başlat/beklet tuşuna basarak resetleyebiliyorsunuz. Direkt uygulamayı görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Makinenizin modeline göre bulaşık makinenizi aşağıdaki videoyu izleyerek sıfırlayabilirsiniz.

Vestal bulaşık makinesi bm 401 reset nasıl atılır 

Vestel BM 301 Bulaşık Makinesi Resetleme

Vestel BM 301 bulaşık makinesine sahipseniz yukarıdaki aşamaları izleyerek bulaşık makinenizi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi tamamlandıktan sonra bulaşık makineniz otomatik olarak kapanacaktır. Eğer resetleme işlemi sorunu çözmezse veya bulaşık makineniz hala çalışmıyorsa, Vestel yetkili servisine başvurmanız önerilir.

Vestel Bulaşık Makinesi Sıfırlarken Bunlara Dikkat!

vestel bulaşık makinesi reset atmak
vestel bulaşık makinesi reset atmak

Vestel bulaşık makinesini resetlerkenbazı noktalara ayrıca dikkat etmek gerekiyor.

 • Kimi Vestel dijital bulaşık makinesi modellerinde, resetleme işlemini gerçekleştirmek için direkt bir resetleme düğmesi bulunabiliyor. Direkt düğmeyi kullanarak da bulaşık makinesini sıfırlayabilirsiniz. Kullanım kılavuzunuzda bu düğmenin yerini ve kullanımını detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
 • Eğer resetleme işlemi sırasında herhangi bir hata kodu ile karşılaşırsanız, endişelenmeyin. Kullanım kılavuzunuzda bu hata kodlarının anlamlarını ve çözüm yollarını bulabilirsiniz. Her kodun özel bir anlamı ve çözümü vardır. Kullanım kılavuzuna bakarak buna bağlı çözümü bulabilirsiniz.
 • Eğer bulaşık makinenizle ilgili herhangi bir sorununuz devam ediyorsa, yetkili bir servisten yardım almalısınız.

Bulaşık Makinesi Resetleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme
Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme

Konuyla alakalı olarak en sık sorulan soruları sizler için derleyip yanıtlandırdık.

Bulaşık Makinesine Resetleme Nasıl Yapılır?

Bulaşık makinesini resetlemek genellikle birkaç adımda gerçekleştirilir. Marka ve modeline göre bu adımlar değişebilir. Genel olarak, Vestel bulaşık makinesini resetlemek için başla/bekle düğmesine 5 saniye kadar basmak gerekiyor. Led ışık yanıp yanıp sönene kadar basılı tuttuktan sonra bulaşık makineniz sıfırlanacaktır.

Vestel Bulaşık Makinesi Neden Basla Bekle Yanıp Sönüyor?

Eğer başla/bekle ışığınız yanıp sönüyorsa yüksek ihtimalle su girişinde bir yetersizlik söz konusudur. Makinenizin su alıp almadığını kontrol edin. Su girişinde bir sıkıntı yoksa reset atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Vestel dijital bulaşık makineniz varsa ve ekranında F5 hatasıyla karşılaştıysanız bu durum da cihazın su almasında problem olduğunu gösterir. Sular kesik mi diye kontrol edin. Bir problem yoksa su giriş çıkış hortumlarını kontrol edebilirsiniz.

Sizlere Vestel bulaşık makinesi resetleme hakkında tüm bilinmesi gerekenleri aktardık. Siz hangi durumlarda resetleme işlemini gerçekleştirdiğiniz ya da gerçekleştireceksiniz? Yorumlarda buluşalım!

Yorum yapın